خانه / دسته‌بندی نشده / کسب کرسی برای ایران از اهداف مهم میزبانی اجلاس فدراسیون جهانی کوهنوردی است

کسب کرسی برای ایران از اهداف مهم میزبانی اجلاس فدراسیون جهانی کوهنوردی استحمید رضا ایزدی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عضویت در هیات مدیره فدراسیون جهانی کوهنوردی و صعودهای ورزشی اتفاق مهمی برای کشورمان است که امیدواریم محقق شود.
وی اضافه کرد: ۳۵ کشور برای شرکت در اجلاس جهانی فدراسیون های کوهنوردی و صعودهای ورزشی که از بیست و هفتم تا سی ام مهرماه در تالار ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود، اعلام آمادگی کرده اند.
رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس افزود: در این اجلاس، اعضای فدراسیون جهانی برای اضافه شدن رشته یخ نوردی به رشته های المپیک۲۰۲۲ پکن نیز برنامه ریزی خواهند کرد و مقرر شده در سال ۲۰۱۸ میلادی این رشته به صورت نمایشی در کره جنوبی برگزار شود اما مدال های برگزیدگان آن در رده بندی (رنکینگ) جهانی منظور نخواهد شد.
ایزدی ادامه داد: در حاشیه برگزاری اجلاس جهانی فدراسیون های کوهنوردی و صعودهای ورزشی در شیراز، ۲ برنامه کوهپیمایی و بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری این استان نیز برای شرکت کنندگان در این اجلاس پیش بینی شده است.
وی گفت: امیدواریم بتوانیم پس از این اجلاس، رقابت های مختلف کوهنوردی و صخره نوردی را در سطح جهانی به میزبانی شیراز برگزار کنیم ضمن اینکه این اجلاس می تواند در صعنت گردشگردی هم برای استان فارس نقش مهمی ایفا کند.
۷۳۶۸ /۶۱۱۸
خبرنگار: حمید رضا خلیقی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید