خانه / دسته‌بندی نشده / کد رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی به نصف کاهش یافت

کد رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی به نصف کاهش یافتبه گزارش ایرنا محمدحسین امید روز سه‌شنبه در نشست خبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی اهواز افزود: تعداد کد رشته های دانشگاه علمی کاربردی از سال ۹۵ تاکنون از ۱۶ هزار به هشت هزار کد رشته کاهش یافته است.
وی ادامه داد: روند حذف کد رشته‌های دیگر نیز همچنان ادامه دارد و رشته های بدون متقاضی را حذف می کنیم.
وی با بیان اینکه سال ۹۴ تعداد مراکز علمی کاربردی کشور یک هزار و ۷۰ مرکز بود توضیح داد: در سال ۹۶ تنها ۸۳۰ مرکز علمی کاربردی پذیرش دانشجو داشتند و در ۲۴۰ مرکز دیگر به خاطر نبود کیفیت آموزشی دانشجو پذیرش نشد.
وی اظهار کرد: برنامه داریم تا پایان امسال مراکز علمی کاربردی کشور به سطح یک و ۲ تقسیم بندی شوند تا کسانی که علاقه مند به تحصیل در این مراکز هستند انتخاب بهتری داشته باشند.
امید افزود: امسال از میان دانش آموختگان مراکز علمی کاربردی ۱۲ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد موفق به قبولی شدند و بسیاری از آنها در دانشگاه‌های تهران و علامه مشغول تحصیل هستند که این موضوع قابل قبول بودن سطح این مراکز را می‌رساند.
وی در ادامه گفت: از استاندار خوزستان می‌خواهیم نیاز و بازار کار این استان را به ما معرفی کند تا بلافاصله اقدام به ایجاد مراکزی در این حوزه ها داشته باشیم.
وی افزود: قصد داریم در سال آینده مراکز برون مرزی هم داشته باشیم و از خارج از کشور دانشجو پذیرش کنیم که برای شروع منطقه آزاد اروند پیش قدم شده است.
در استان خوزستان ۳۰ مرکز علمی کاربردی فعال است.
۷۱۶۴/ ۶۰۳۷
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید