خانه / دسته‌بندی نشده / کاهش ۸۰ درصدی ورودی و خروجی استان قم/ قم محور مواصلاتی ۱۷ استان است

کاهش ۸۰ درصدی ورودی و خروجی استان قم/ قم محور مواصلاتی ۱۷ استان است

مرتضی حیدری در گفت وگو با ایسنا گفت: آمار ورود و خروج استان قم نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: اینکه برخی می گویند سفر به قم نسبت به گذشته افزایش یافته است کاملا سخن نادرستی است. استان قم محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور است و این گونه نیست که هر ره گذری از اتوبان قم – تهران گذشت، حتما قمی بوده است.

حیدری تصریح کرد : با وجود هشدارهای منع سفر درسطح ملی از جمله صدا وسیما و پیام رسان ها، در ورودی و خروجی استان قم ۱۸ تیم غربالگری مستقر شده و تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر را معاینه و عده ای که تب بالا یادیگر علائم این ویروس را دارا می باشند به مراکز مربوطه معرفی می کنند.
وی پیرو شایعات وجود اتباع پاکستانی جهت زیارت دراستان قم اظهار داشت: قبل از شیوع بیماری کرونا قریب به ۱۰۰۰ زائر شیعه هندوستانی در استان قم حضور داشته که متاسفانه با شیوع این بیماری سفارت نسبت به انتقال آنها کوتاهی کرد.
فرماندار استان قم ادامه داد: طی جلسه ای که با وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه و اموراتباع برگزار کردیم تصمیم انتقال زائرین هندوستانی در اسرع وقت گرفته شد و با وجود محدودیت سفرهای هوایی تاکنون این شیعیان هندوستانی در سه نوبت انتقال داده شده‌اند.
حیدری درخصوص شایعه فوق بیان کرد: هنگامی که زائرین در بزرگراه شهید سلیمانی درحال سوار شدن به اتوبوس جهت انتقال بودند  سوءاستفاده گران فضای مجازی از این جمعیت عکس برداری و با عنوان وجود اتباع پاکستانی در استان قم جهت زیارت، منتشر نموده اند.
وی ضمن تشکر از مردم ایران به خصوص مردم فهیم قم گفت: خوشبختانه مردم بیش از پیش در قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا همکاری می کنند و امیدواریم به کمک تدابیر اندیشیده شده و عنایت پروردگار این ویروس منحوس را به زودی شکست دهیم.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

پیام قدردانی و تشکر فرماندار تهران از عوامل برگزاری انتخابات و حضور باشکوه مردم

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری تهران، عیسی فرهادی، معاون استاندار …

پاسخی بگذارید