خانه / دسته‌بندی نشده / کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد در برنامه ششم توسعه هدفگذاری شده است

کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد در برنامه ششم توسعه هدفگذاری شده استبه گزارش ایرنا، پرویز افشار روز دوشنبه در پنجمین همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر سازمان های مردم نهاد منطقه ۲ کشور در شیراز افزود: این بدان معناست که هر پنج سال باید پنج درصد کاهش اعتیاد در کشور محقق شود.
وی ادامه داد: باید گفت که به رغم افزایش ۲ برابری تعداد تشکل ها و سازمان های مردم نهاد فعال درعرصه مبارزه با مواد مخدر (از سال ۹۲ تاکنون) که از یک هزار و ۲۰۰ تشکل به ۲ هزار و ۳۶۰ رسیده، کاهش سالانه پنج درصد اعتیاد ممکن نیست.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: در کنار افزایش سمن ها (سازمان های مردم نهاد) باید به مقوله آموزش آنها نیز توجه کنیم به گونه ای که ساختار آنها به خوبی شکل گیرد و دائما در حال دانش افزایی باشند.
افشار گفت: اگر این حضور همراه با دانش نباشد نه تنها نتیجه ای حاصل نمی شود بلکه صدمه هم خواهیم خورد.
وی شایع ترین ماده مواد مخدر مصرفی در کشور را تریاک و مشتقات آن دانست و افزود: اما شاهد تغییر سریع الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی هستیم.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: تاکنون بیش از ۷۰۰ نوع ماده محرک شناسایی شده و این یک خطر بسیار جدی برای دنیاست، دنیا به این نتیجه رسیده اگر بخواهد تنها به توان و بضاعت دولت و حاکمیت اکتفا کند نمی تواند با این مقوله برخورد کند و به همین دلیل بیشتر به سمت سیاستگذاری پیش رفته است.
افشار، اقدامات انجام شده در حوزه درمان مواد مخدر در کشور را پررنگ دانست و اضافه کرد: امروز از مجموع هشت هزار مرکز درمانی فعال در کشور، ۹۱ درصد آنها توسط بخش های خصوصی، غیردولتی و سمن ها هدایت و راهبری می شود.
وی گفت: تقاضای ما از تشکل های مردم نهاد و سمن ها این است که در حوزه پیشگیری از شیوع مواد مخدر وارد شوند تا به نقطه ای برسیم که در زیر بارش سیل آسای آسیب های اجتماعی هم به جامعه و افراد آسیب وارد نشود.
این مقام مسئول آمار معتادان کشور را بیان نکرد.
همایش یک روزه صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر سازمان های مردم نهاد منطقه ۲ کشور با رویکرد توسعه اشتغال بهبود یافتگان و خانواده های آسیب داده با ظرفیت بخش گردشگری و با حضور استان های فارس، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان در شیراز برگزار شد.
خبرنگار:‌سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
۶۱۲۲ /۱۸۷۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید