خانه / دسته‌بندی نشده / کارگران نیشکر هفت تپه خوزستان به تجمع خود پایان دادند

کارگران نیشکر هفت تپه خوزستان به تجمع خود پایان دادندبه گزارش خبرنگار ایرنا کارگران معترض که از صبح روز پنجشنبه در مقابل ساختمان مدیریت این شرکت تجمع کرده بودند با حضور عدنان غزی سرپرست فرمانداری شوش و گفت و گو با آنان محل را ترک کرده و به کار بازگشتند.
پرداخت حقوق های شهریور،مهر و آبان سال ۹۶، پرداخت پاداش حق کشت ۲ ساله ،پرداخت مطالبات بهمن و اسفند ۹۴ تعدادی از کارگران پیمانی ، تبدیل وضعیت کارگران طرف قرار پیمانکار به شرکتی ، برقراری مجدد اضافه کاری کارکنان همچنین تغییر در سطح مدیریت شرکت مطالبات این کارگران است.
سرپرست فرمانداری شوش در جمع کارگران معترض گفت:شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعلق به همه شماست و چرخش چرخ آن در زندگی یکایک شما تاثیر دارد لذا توقف فعالیت در این شرکت باعث متضرر شدن همه خواهد شد.
غزی، با بیان اینکه تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی نباید به پایمال شدن حقوق کارگران منجر شود افزود: مدیر عامل این شرکت متعهد شده از روز شنبه آینده پرداخت مطالبات کارگران را آغاز کند و این روند تا پرداخت تمام مطالبات کارگران به صورت گام به گام ادامه دارد.
وی بیان داشت:برای حل مشکل کارگران طرف قرارداد پیمانکار نیز شرکت نیشکر هفت تپه متعهد شد تا با حذف پیمانکاران ، از این پس به طور مستقیم با کارگران قرار ببندد.
سرپرست فرمانداری شوش افزود:با توجه به درآمد ۱۰ میلیارد ریالی روزانه این شرکت، با پایان اعتراض و بازگشت به کار کارگران و از سرگیری فعالیت امکان پرداخت مطالبات آنها فراهم می شود.
وی گفت: در صورتی که مدیرعامل شرکت نیشکر هفت تپه به تعهدات خود در قبال کارگران طلبکار عمل نکند از طریق قانونی با وی برخورد می شود.
‘امیداسد بیگ’ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نیز در جمع معترضان به آنان قول داد ضمن تغییر برخی مدیران شرکت، نسبت به پرداخت مطالبات معوقه کارگران طبق تصمیم اتخاذ شده اقدام کند.
وی همچنین از استعفای قائم مقام شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خبر داد.
کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و سایر مطالباتشان از روز شنبه گذشته تجمع صنفی برپا کردند.
کشت و صنعت هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش ، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.
حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی ، پیمانی ، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.
۶۰۶۸/ ۶۰۳۷
خبرنگار:محمدعلی فریدپناه ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید