خانه / دسته‌بندی نشده / کارآفرینان ۳٫۵ درصد اشتغال ایجاد می کنند

کارآفرینان ۳٫۵ درصد اشتغال ایجاد می کنندبه گزارش ایرنا، عیسی منصوری روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان تهران با بیان این که هم اکنون نرخ بیکاری در روستاها با هفت درصد شرایط بهتری نسبت به شهرها دارد، ادامه داد: تسهیلات ایجاد اشتغال باید هدفمند تخصیص یافته و منجر به توسعه کارآفرینی شود.
وی همچنین از طراحی شناسنامه شغلی برای هر فرد ایرانی در سن کار خبر داد و اضافه کرد: برای توسعه اشتغال باید برنامه ریزی راهبردی داشت و توسعه منابع بانکی با سرعت و بدون فوت وقت انجام شود.
منصوری گفت: استان تهران ویژگی های خاصی دارد و بررسی ها نشان می دهد در بخش بانکی برای اشتغال با تأخیر مواجه هستیم، سال ٩٧ مقرر شده است دستگاه ها طی ١٢ روز، کمیته فنی طی چهار روز و بانک ها نهایت تا ١۴ روز نتیجه بررسی طرح های اشتغال را مشخص کنند.

** بانک ها به تکالیف خود عمل کنند
معاون امور اقتصادی استاندار تهران نیز در این نشست با بیان اینکه بانک ها باید به تکالیف خود در زمینه ارائه تسهیلات به متقاضیان مشاغل شهری و روستایی عمل کنند، خواستار تسریع آنان در این زمینه شد.
محمد امامی امین با انتقاد از روند کند بانک ها در این زمینه گفت: بانک ها موظف هستند نسبت به تخصیص تسهیلات به طرح های تصویب شده در کمیته فنی مسئولانه عمل کرده و مراجعان را سرگردان نکنند.
وی ارائه تسهیلات در زمینه مشاغل خانگی و روستایی را یکی از راه های رونق تولید و اشتغال در کشور دانست و افزود: این امر به کاهش مهاجرت روستایی به سمت شهرها کمک شایانی می کند.
امامی امین بر ارائه ۲۲۴ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی و ۴۸ میلیارد تومان وام مشاغل خانگی تا پایان خرداد ماه جاری از سوی بانک های عامل استان تهران تاکید کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز در این نشست در گزارشی با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۸۰۱ طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی در سامانه ‘کارآ’ ثبت شده است، گفت: ٢٣۴ طرح در حوزه های جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت و میراث فرهنگی در کمیته فنی با تسهیلات ٢٢۵ میلیارد تومان و تعهد ایجاد چهار هزار و ۱۲۰ اشتغال مصوب و برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده است.
حاتم شاکرمی افزود: سال گذشته در حوزه طرح های مشاغل خانگی تا اسفندماه پرداخت تسهیلات حدود ۶۵ طرح اجرا شد و با تلاش های انجام شده این میزان تا پایان فروردین ماه امسال به یک هزار و ۱۵۲ پرداخت رسید.
کارگروه اشتغال استان تهران روز یکشنبه با حضور عیسی منصوری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون استاندار تهران و تعدادی از فرمانداران در محل استانداری تهران برگزار شد.
تهرام/ ۶۱۳۹//۱۳۴۸/۱۷۷۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید