خانه / دسته‌بندی نشده / چهار واحدصنعتی آلاینده زیست محیطی در دلیجان مهر و موم شد

چهار واحدصنعتی آلاینده زیست محیطی در دلیجان مهر و موم شدکامبیز خلیلی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدها تولید کننده ایزوگام بودند که در ناحیه صنعتی شهدای راونج فعالیت می کردندو به دلیل آلایندگی مشهود با دستور دادستان شهرستان مهر و موم شدند.
وی اظهارکرد:در صورتی که این واحد های صنعتی آلاینده اصلاح فیلتراسیون به شکل اصولی کنند به چرخه تولید بر نمی گردند.
خلیلی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 28 واحد صنعتی تولید قیر و ایزوگام دراین شهرستان اخطار زیست محیطی دریافت کردند.
وی اظهارکرد: این صنایع به دلیل استفاده نکردن از فیلتراسیون مناسب اخطار زیست محیطی گرفتند و پس از دریافت اخطار اقدام به رفع نواقص و رفع آلایندگی کرده اند.
وی تصریح کرد: با افزایش روند کاری صنایع، پایش و نظارت شبانه روزی صنایع نیز توسط محیط زیست شهرستان در دستور کار قرار گرفته است تا از چالش های زیست محیطی جلوگیری شود.
رئیس حفاظت محیط زیست دلیجان شمار واحدهای صنعتی فعال در زمینه تولید ایزوگام و قیر دراین شهرستان را 120 واحد عنوان کرد و افزود: این واحدها در چهار شهرک و ناحیه صنعتی فعالیت دارند.
وی اضافه کرد: واحدهای صنعتی علاوه بر پایش مستقیم ملزم به خود اظهاری در پایش نیز هستند که از طریق آزمایشگاه معتمد محیط زیست، خروجی آن ها با هدف مطابقت با استاندارد اندازه گیری می شود.
وی گفت: 200 واحد مشمول پایش در شهرستان وجود دارد که بیشتر آن ها خوداظهاری را به انجام رسانده اند.
دلیجان در جنوب استان مرکزی واقع شده است که با 50 هزار نفر جمعیت، 400 واحد صنعتی در چهار شهرک و ناحیه صنعتی دارد و به عنوان چهارمین شهر آلوده استان مرکزی شناخته شده است.
7277/ 6013/خبرنگار: افسانه آروند***مژگان حیدریانتهای پیام /*


درباره gohari