خانه / دسته‌بندی نشده / چهار واحدصنعتی آلاینده زیست محیطی در دلیجان مهر و موم شد

چهار واحدصنعتی آلاینده زیست محیطی در دلیجان مهر و موم شدکامبیز خلیلی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدها تولید کننده ایزوگام بودند که در ناحیه صنعتی شهدای راونج فعالیت می کردندو به دلیل آلایندگی مشهود با دستور دادستان شهرستان مهر و موم شدند.
وی اظهارکرد:در صورتی که این واحد های صنعتی آلاینده اصلاح فیلتراسیون به شکل اصولی کنند به چرخه تولید بر نمی گردند.
خلیلی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۸ واحد صنعتی تولید قیر و ایزوگام دراین شهرستان اخطار زیست محیطی دریافت کردند.
وی اظهارکرد: این صنایع به دلیل استفاده نکردن از فیلتراسیون مناسب اخطار زیست محیطی گرفتند و پس از دریافت اخطار اقدام به رفع نواقص و رفع آلایندگی کرده اند.
وی تصریح کرد: با افزایش روند کاری صنایع، پایش و نظارت شبانه روزی صنایع نیز توسط محیط زیست شهرستان در دستور کار قرار گرفته است تا از چالش های زیست محیطی جلوگیری شود.
رئیس حفاظت محیط زیست دلیجان شمار واحدهای صنعتی فعال در زمینه تولید ایزوگام و قیر دراین شهرستان را ۱۲۰ واحد عنوان کرد و افزود: این واحدها در چهار شهرک و ناحیه صنعتی فعالیت دارند.
وی اضافه کرد: واحدهای صنعتی علاوه بر پایش مستقیم ملزم به خود اظهاری در پایش نیز هستند که از طریق آزمایشگاه معتمد محیط زیست، خروجی آن ها با هدف مطابقت با استاندارد اندازه گیری می شود.
وی گفت: ۲۰۰ واحد مشمول پایش در شهرستان وجود دارد که بیشتر آن ها خوداظهاری را به انجام رسانده اند.
دلیجان در جنوب استان مرکزی واقع شده است که با ۵۰ هزار نفر جمعیت، ۴۰۰ واحد صنعتی در چهار شهرک و ناحیه صنعتی دارد و به عنوان چهارمین شهر آلوده استان مرکزی شناخته شده است.
۷۲۷۷/ ۶۰۱۳/خبرنگار: افسانه آروند***مژگان حیدریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *