خانه / دسته‌بندی نشده / چهارشنبه سوری را می توان به همبستگی ملی تبدیل کرد

چهارشنبه سوری را می توان به همبستگی ملی تبدیل کردرضا معتمد روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به رسمیت شناختن آیین ها و سنت های کهن باعث می شود افراد در مقابل برگزاری این سنت ها مقاومت نکنند و براساس آیین گذشتگان برگزار و مورد سوء استفاده قرار نگیرد.
وی بیان کرد: مسئولان می توانند خودشان به استقبال سنت های قدیمی و کهن ایران زمین بروند تا عده ای سودجو و فرصت طلب نتوانند ازاین سنت ها استفاده ابزاری کنند.
وی یادآور شد: نباید اجازه داد سنت های کهن این سرزمین که نقشی مهم در ایجاد دوستی، صلح و آرامش دارند، تحریف و دستکاری شود.
معتمد گفت: آیین چهارشنبه سوری می تواند بدون خطر برگزار شود و با توجه به کارکرد آن که باید نشانه آرامش، صلح، شادی و نشاط باشد در این روز نباید با انجام برخی کارهای خطرناک عده ای آسیب ببینند و بترسند و یا داغدار شوند.
وی تاکید کرد: روز چهارشنبه سوری به عنوان یک آیین سنتی و عید فطر نیز به عنوان یک آیین مذهبی نشانه صلح، شادی و مهربانی هستند و باید همواره مورد توجه قرار گیرند.
معتمد با اشاره به مسئولیت مردم درآیین چهارشنبه سوری گفت: ترقه بازی و آتش بازی های خطرناک به عنوان شیوه ای غلطت جای خود را با چهارشنبه سوری های قدیمی جابه جا کرده است.
وی اضافه کرد: هدف از برگزاری آیین چهارشنبه سوری جشن گرفتن پایان فصل زمستان و ورود به فصلی جدید است که باید این آیین همچون گذشته باعث نزدیک شدن، اتحاد و همبستگی اقوام مختلف شود.
۶۰۴۷/۶۰۴۳**انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید