خانه / دسته‌بندی نشده / چرخ نخ ریسی مازندران همچنان قفل است

چرخ نخ ریسی مازندران همچنان قفل استبه گزارش خبرنگارایرنا، درآتش سوزی آبان ماه سال گذشته در کارخانه نخ ریسی اکریلتاب در شرق مازندران حدود ۴۵۰ میلیارد ریال از مواد اولیه و نخ آماده ارسال به بازار در انبار سوخت و صرفا ۳۰ درصد از این مواد اولیه تحت پوشش بیمه قرار داشت.
طبق گزارش مدیرعامل این واحد صنعتی غرامت ۳۰ درصدی این واحد براثر آتش سوزی حدود ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد شد که تاکنون ۶۰ میلیارد ریال آن به صورت علی الحساب پرداخت شد.
این واحد صنعتی حدود ۱۲۰ کارگر دارد.
درحالی طبق گزارش میدانی خبرنگارایرنا ،این واحد صنعتی به دلیل آنچه که کمبود نقدینگی و تاخیر درارسال مواد اولیه خریداری از خارج کشور تعطیل است که طرح توسعه این واحد در دست اجراست و ماشین آلات وارداتی در حال نصب است.
با تکمیل طرح توسعه قرار است حدود ۱۰۰ کارگر جدید نیز به کارگران این واحد صنعتی نخ ریسی اضافه شود.
** کمبود نقدینگی و نبود مواد اولیه عامل اصلی تعطیلی
مدیرعامل کارخانه اکریلتاب شرق مازندران دلیل تعطیل بودن این واحد را با وجود دریافت یک سوم از غرامت ناشی از آتش سوزی را کمبود نقدینگی و نرسیدن مواد اولیه خریداری از خارج اعلام کرد.
محمد جعفرزاده روز یکشنبه به خبرنگارایرنا گفت که ما برای تولید حداقل به ۶ نوع نخ نیاز داریم که تاکنون نیمی از مواد اولیه خریداری از خارج نرسید و همچنین برای خرید جدید نیز با مشکل نقدینگی مواجه هستیم.
وی افزود : باید برای تامین منابع به دنبال دریافت تسهیلات بانکی برویم که دریافت آن نیز به درازا می کشد و تا زمان رفع نشدن مشکل نقدینگی بنا بر بازگشایی واحد را نداریم.
** اجرای طرح توسعه با وجود تعطیلی
مدیرعامل کارخانه اکریلتاب در مورد چرایی اجرای طرح توسعه گفت که ماشین آلات برای طرح توسعه پیش از آتش سوزی خریداری شد و همزمان نیز تکنسین شرکت فروشنده تجهیزات برای نصب به ایران آمدند.
جعفرزاده افزود : تصمیم ما اجرای کامل طرح توسعه و استخدام ۱۰۰ کارگر جدید است و اجرایی شدن این برنامه در گرو تامین منابع مالی است.
** در انتظار غرامت
معاون صنعتی اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت که این واحد صنعتی پس از آتش سوزی برای تامین نقدینگی با مشکل مواجه است و بازگشایی این واحد نیز منوط به دریافت غرامت شد.
علیرضا یوسف نژاد به خبرنگارایرنا افزود : این واحد بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال خسارت دید و بیمه صرفا ۱۵۰ میلیاردریال آن را مورد تایید قرار داده و تاکنون یک سوم از این غرامت پرداخت شد.
وی اضافه کرد : به نظر می رسد برای راه انداختن چرخ این واحد صنعتی باید بیمه و سایر دستگاه های مرتبط حمایت بیشتری داشته باشند تا بتوانیم ضمن بازگشت ۱۲۰ کارگر بیکار شده با اجرای طرح توسعه ۱۰۰ کارگر جدید نیز در این واحد مشغول شوند.
کارخانه اکریلتاب تولید کننده تریکو و نخ کاموا است و قبل از اتش سوزی روزانه ۲۱ تن در این واحد صنعتی نخ و سایر لوازم ریسندگی تولید می شد.
این واحد صنعتی در سال ۸۶ پس از حدود ۳۴ سال کار مجددا بازسازی و نوسازی و به مدار تولید برگشت.
۶۹۸۲/۱۸۹۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید