خانه / دسته‌بندی نشده / چرایی اهمیت مضاعف روز جهانی قدس امسال

چرایی اهمیت مضاعف روز جهانی قدس امسالنگاهی به بحران آفرینی های اخیر آمریکا و برجسته سازی موضوع برجام با خروج نابخردانه واشنگتن از آن و به دنبال آن انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس شریف، مقدمات شکل گیری جنگ روانی علیه نظام اسلامی و کشورهای محور مقاومت به منظور ایجاد حاشیه امن بیشتر برای رژیم غاصب صهیونیستی و فراموشی آرمان فلسطین است.
دوره گردی نتانیاهو نخست وزیر ورشکسته رژیم کودک کش صهیونیستی در اروپا به منظور تشدید فشارها بر جمهوری اسلامی ایران نیز به دنبال اقدامات آغاز شده از سوی دولت آمریکا صورت گرفته و هدف آن کاهش حساسیت های جهانی نسبت به کشتار مردم مظلوم فلسطین و توسعه طلبی این رژیم منحوس است.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در بیانات بسیار مهم شان در سالگرد ارتحال بنیانگذاری جمهوری اسلامی تاکید کردند که عدالت خواهی بین المللی و حمایت از ملت های مظلوم یکی دیگر از نقاط قوت جمهوری اسلامی است؛ در حالی‌که حمایت از فلسطین و نیروی مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی و دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشورهای منطقه، مایه آبرو برای جمهوری اسلامی است، دشمن تلاش دارد تا آن را تحت عنوان «دخالت ایران در منطقه» به یک مسئله چالش آفرین تبدیل کند.
خروج تمرکز نگاه های جهانی از موضوع فلسطین همواره به عنوان یک هدف عمده از سوی دولت های آمریکا برای کاهش فشارها بر رژیم صهیونیستی دنبال می شود و امروز سران جبهه اسکتبار بر شکنندگی رژیم غاصب اسرائیل بیش از هر زمان دیگری واقف شده و آن را در سراشیبی سقوط می بینند، به همین سبب بیش از هر زمان دیگری درصدد جایگزین کردن اولویت اصلی جهان اسلام و منحرف کردن حرکت اصیل اسلامی در جهان هستند.
همراهی و سرسپردگی برخی از دولت های منطقه که راه خیانت به آرمان فلسطین را در پیش گرفته اند نیز ناشی از ناآگاهی آنان درباره اهداف استکباری غرب و کینه توزی نسبت به نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی ایران به عنوان اصلی ترین حامی ملت فلسطین در منطقه و جهان است.
از سویی برپایی روز جهانی قدس همواره نماد وحدت و اراده جهان اسلام برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین است که همواره به عنوان یک اولویت اصلی محسوب می شده است و جبهه استکبار به دنبال تخریب این نماد و بحران سازی کاذب و منحرف ساختن حقایق و در نتیجه تداوم حیات ننگین رژیم کودک کش صهیونیستی است.
با وجود همه این اقدامات، همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند آینده متعلق به جوانان است و آنان باید با عمل و ابتکار، خود را برای آینده آماده کنند؛ اگر آینده به درستی ساخته شود، قطعاً همه ملت های مسلمان و عرب بخصوص جوانان این کشورها، از آن بهره مند خواهند شد.
توصیه حضرت آیت الله خامنه ای از جوانان کشورهای عربی این بود که از هیمنه جبهه کفر نهراسند و به وعده نصرت الهی ایمان راسخ داشته باشند و حضور در راهپیمایی روز قدس و دفاع از مردم مقاوم و مجاهد و مظلوم فلسطین نیز در واقع گامی مهم در مسیر ساختن آینده بهتر است.
برگزاری هر چه با شکوه تر روز جهانی قدس امسال نشان می دهد که ملت های مسلمان نسبت به توطئه جدید دنیای استکبار برای مقابله با جهان اسلام آگاهی کامل دارند، اولویت های اصلی به هیچ عنوان جایگزین نخواهند شد و موضوع فلسطین و حمایت از ملت مظلوم آن مساله اصلی جهان باقی خواهد ماند.
انتظار جبهه مقاومت نیز حمایت همه جانبه ایران اسلامی به عنوان سرسلسله استکبارستیزی و مقابله با صهیونیسم است. پیروزی های جبهه مقاومت در سوریه و عراق نیز نشان از اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و تاثیرگذاری آن در منطقه دارد که همین عامل باعث تشدید دشمنی ها به منظور بی اثر کردن این موفقیت ها شده است.
مقام معظم رهبری تاکید کردند که حضور مردم در صحنه بسیار مهم است؛ به فضل الهی، و به برکت حضور پرشور مردم روز قدس امسال از سالهای گذشته، قوی تر و پرشورتر برگزار خواهد شد.
حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه در مراسم بزرگداشت امام خمینی (ره) در کرج گفت: امروز به برکت ولایت فقیه، تفکر والای نظام اسلامی درمقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب که اساس آن بر تفکر شیطانی بوده با قدرت ایستاده است.
مشاور وزیر خارجه به اقدامات زورگویانه آمریکا در سرزمین های اشغالی اشاره کرد و گفت: انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس شریف ، توطئه دیگری برای جهان اسلام است. براین اساس، امسال راهیپمایی روز قدس از اهمیت بالایی برخوردار است و باید پاسخ کوبنده به دشمنان اسلام داد.
شیخ الاسلام افزود: امروز دشمنان اسلام از اتحاد کشورهای اسلامی به ویژه ایران، عراق، سوریه، لبنان و مردم فلسطین در هراس هستند و هر روز به توطئه جدیدی متوسل می شوند.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز نیز از پیدایش نسل چهارم جبهه مقاومت به عنوان مولفه دیگر موثر و مهم در برگزاری هرچه باشکوه تر راهپیمایی روز قدس نام برد و خاطرنشان کرد: امروز نسل چهارم مقاومت را می بینیم با تمام وجود درصحنه استهرچند این نسل گذشته را ندیده است.
محمدحسین روحی یزدی گفت: این نسل نیز معتقد است که اسرائیل غاصب بوده و سرزمین فلسطین به ملت آزاده این سرزمین تعلق دارد.
اگرچه جنایات اسرائیل غاصب با کشتار زنان، کودکان و نوجوانان همچنان ادامه دارد ولی جبهه مقاومت به تلاش خود برای آزاد سازی این سرزمین ادامه می دهد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز ادامه داد: امروز شاهد خنثی سازی بسیاری از توطئه ها ازسوی سران غاصب اسرائیل هستیم. به طورمثال یکی از سران صهیونیست به ترامپ گفته بود نباید اجازه دهیم ایران به چهلمین سال حاکمیت خود برسد و امروز برخلاف انتظار و پیش بینی دشمنان، ایران اسلامی در چهلمین سال حاکمیت خود با اقتدار بیشتری به سرمی برد.
وی گفت: امروز بیداری اسلامی آثار و برکات بسیاری را در ممالک اسلامی داشته بنابراین تاریخ پر از ننگ و توطئه دشمنان اسلام را نباید به فراموشی سپرد بلکه باید با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس باردیگر اراده ملت ایران را در احقاق حقوق مظلوم به رخ جهانیان کشید.
۱۵۳۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید