خانه / دسته‌بندی نشده / پنج شهرستان خراسان رضوی درگیر سیل و آبگرفتگی شدند

پنج شهرستان خراسان رضوی درگیر سیل و آبگرفتگی شدندعلی شایانفر دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هشدارهای صادر شده از سوی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، احتمال وقوع سیل، وزش تندباد و توفان و گرد و غبار را پیش بینی کرده بود بنابراین آمادگی لازم در این زمینه وجود داشت.
وی بیان کرد: در سطح شهر مشهد نیز شدت بارندگی موجب آبگرفتگی معابر و بروز مشکلات رفت و آمدی برای مردم شد که نیروهای آتش نشانی و شهرداری با حضور موثر در سطح شهر برای رفع مشکلات اقدام کردند.
وی گفت: بیشترین مناطق اعزام نیروی آتش نشانی و شهرداری در مشهد مناطق ۱۱ و ۱۲ شهری شامل کوهسنگی، الهیه و قاسم آباد بوده است.
وی با اشاره به اینکه وقوع سیل و آبگرفتگی در شهرستان کلات از شدت بیشتری برخوردار بود و موجب ایجاد اختلال در رفت و آمد شده بود، افزود: آبگرفتگی منازل و واژگونی خودرو بر اثر سیلاب و خسارات جزیی به برخی تاسیسات شهری از پیامدهای سیلاب عصر امروز کلات بوده است.
وی ادامه داد: هم اکنون با جمع آوری آب و مدیریت انجام شده رفت و آمد در شهر برقرار است اما با توجه به شدت و ادامه بارندگی همچنان احتمال بروز مشکل وجود دارد.
شایان فر بیان کرد: در شهرستان رشتخوار نیز سیل و توفان موجب بروز مشکلات جزیی برای شهروندان شد.
وی با بیان اینکه در شهرستان درگز سیلاب از کوه های هزار مسجد به منطقه درونگر جاری شده و خوشبختانه خسارات چندانی نداشته است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: وقوع سیل در شهرستان تربت جام شدید بوده و آبگرفتگی چند منزل را موجب شده و همچنین ۱۳ روستا در منطقه صالح آباد این شهرستان دچار قطعی برق شده اند.
شایان فر گفت: با توجه به شدت بارندگی انتظار وقوع سیلاب های بیشتر و متعاقبا خسارت را داریم و وضعیت موجود طبق پیش بینی ها تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد اما طی امروز و فردا از شدت بیشتری برخوردار است.
بارش های رگباری عصر دوشنبه در خراسان رضوی آغاز شد که طبق اعلام هواشناسی و با توجه به تقویت ناپایداری جوی طی امشب و فردا، با وقوع بارشهای رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در اکثر نقاط مستعد استان از جمله شهرستان مشهد وجود دارد.
۷۴۹۶/۵۱۳۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید