خانه / دسته‌بندی نشده / پروازهای لغو شده روز شنبه در خوزستان به دلیل گرد و غبار به ۱۶مورد رسید

پروازهای لغو شده روز شنبه در خوزستان به دلیل گرد و غبار به ۱۶مورد رسیدمدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی اهواز گفت: سه پرواز خروجی، و ۲ پرواز ورودی عصر شنبه این فرودگاه لغو و حداقل چهار پرواز دیگر این فرودگاه با تاخیر همراه است.
مجید ملایانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:پرواز مسیر مشهد – اهواز – مشهد هواپیمایی تابان به شماره ۶۲۱۳ و ۶۲۱۴، پرواز مسیر تهران – اهواز – تهران هواپیمایی آتا به شماره ۵۷۱۸ و ۵۷۱۹ و پرواز خروجی ۴۳۳۹ هواپیمایی سپهران به مقصد بندرعباس،به دلیل استمرار پدیده گرد و غبار و کاهش دید افقی در آسمان اهواز لغو شدند.
وی افزود: پرواز مسیر تهران – اهواز – تهران هواپیمایی تابان با شماره های ۶۲۷۵ و ۶۲۷۶، پرواز شماره ۲۷۰ اهواز – بندرعباس هواپیمایی ایران ایر و پرواز شماره ۵۶۲۸ هواپیمایی آتا نیز با تاخیر همراه هستند.
فرودگاه بین المللی اهواز به بیش از ۲۰ نقطه پرواز داخلی و خارجی دارد که روزانه بیش از ۱۰۰ پرواز رفت و برگشت از این فرودگاه انجام می شود.
غلظت گرد و غبار در روز شنبه برای دومین روز در بیشتر مناطق خوزستان تداوم یافت و در ساعت ۱۵ روز شنبه تا بیش از ۲۶ برابر حد مجاز است.
بنابراطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان غلظت گرد و غبار در ساعت ۱۸:۰۰ روز شنبه در سوسنگرد ۹ هزار و ۳۳۸، در اندیمشک سه هزار و ۱۲۸ (۲۳،۷ برابر حد مجاز) ، دزفول سه هزار و ۱۹، امیدیه ۲ هزار و ۶۱۱، شادگان یک هزار و ۴۴۶، اهواز یک هزار و ۳۲۸ و آبادان یک هزار و ۱۶۴ میکروگرم بر متر مکعب اعلام شد.
بالاترین میزان غلظت گرد و خاک در ساعت ۹ صبح روز شنبه در سوسنگرد به ۱۰ هزار میکروگرم بر متر مکعب (۶۶برابر حد مجاز) رسید و دیروز بالاترین غلظت گرد و غبار در اهواز ۵۳ برابر حد مجاز بود.
ستاد مدیریت بحران خوزستان ادارات و دستگاه های اجرایی ۱۳شهرستان خوزستان را به دلیل گرد و غبار در روز شنبه تعطیل اعلام کرد.
وقوع پدیده گرد و غبار در خوزستان همچنین مدارس ۱۷ شهرستان خوزستان را در روز شنبه تعطیل کرد.
بنا بر گفته مدیرکل هواشناسی خوزستان منشا گرد و غبار روز گذشته در خوزستان کانون های داخلی بود که با وزش باد با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت فعال شد.
کانون گرد و غبار شنبه خوزستان با منشا خارجی و از عراق اعلام شد.
شاخص مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میگروگرم بر متر مکعب است.
۶۰۳۷
خبرنگار: سپیده اسکندری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید