خانه / دسته‌بندی نشده / پرداخت یک هزار و 860 میلیارد ریال تسهیلات در مناطق زلزله زده کرمانشاه

پرداخت یک هزار و 860 میلیارد ریال تسهیلات در مناطق زلزله زده کرمانشاه



به گزارش خبرنگار ایرنا، علی محمدی روز پنجشنبه در نشست خبری دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در سالن اجتماعات این اداره کل افزود: پرداخت خسارت 500میلیارد ریالی دیگر در مناطق زلزله زده استان در دست بررسی است.
وی در ادامه به سپرده های مردم در بانک های استان نیز اشاره کرد و گفت: کل مانده سپرده های مردمی در بانک های استان تا پایان آذر ماه امسال، 12هزار و 560 میلیارد تومان و کل مانده تسهیلات بانکی تا این تاریخ به میزان 10هزار و 680میلیارد تومان است که این همان تسهیلات پرداخت شده بانک ها به مردم است .
محمدی یادآور شد، نسبت مصارف به منابع بانکی در استان نزدیک به 85درصد است، این بدان معناست که 85درصد سپرده های مردمی در بانک ها در قالب تسهیلات به مردم پرداخت شده است.
وی در مورد وضعیت بیمه های استان نیز گفت: کل حق بیمه های تولیدی تا پایان دی 96 به میزان 271 میلیارد تومان است و میزان خسارت پرداختی تا پایان دی به میزان233میلیارد تومان است که توسط بیمه ها پرداخت شده است که 43 الی 45 درصد از حق بیمه های تولیدی به بیمه ایران و مابقی به سایر بیمه ها اختصاص دارد.
به گفته وی ، تعداد متقاضیانی که در بحث بیمه زلزله، پرونده تشکیل داده اند به میزان40هزار و 119 پرونده است که 34هزار و 350پرونده تشکیل شده و خسارت پرداختی به این پرونده ها 83میلیاردتومان است که این آمار توسط بیمه های استان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه درصدد تحقق درآمدها در 10ماه امسال به نسبت مشابه سال گذشته 17درصد رشد منفی داشته است، گفت: سهم درآمدهای استان کرمانشاه از درآمدهای عمومی کشور 35صدم درصد و از درآمدهای استان های کشور هفت دهم درصد است.
وی مهم ترین درآمدهای استان را در 2 بخش درآمدهای مالیاتی و سایر درآمدهای غیرمالیاتی ذکر کرد.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه مالیات سال های 95 و 96 مناطق زلزله زده که بیش از 50درصد آسیب دیده اند بخشوده شده است، افزود: هر زلزله زده ای که خسارت دیده به خصوص واحدهای اقتصادی و اصناف و همه واحدهایی که مالیات پرداخت می کند می توانند برای تعیین خسارت به کمیسیون های تعیین خسارت در ادارات مالیاتی شهرستان ها درخواست دهند.
به گفته وی، ارزش سهام مبادله شده در بورس کرمانشاه در 9 ماه امسال 396 میلیارد تومان است و در حوزه اموال تملیکی ارزش اموال فروخته شده به میزان 4.3 میلیارد تومان در سال جاری است.
محمدی به افزایش پنج درصدی ارزش صادرات در 10ماه امسال اشاره کرد و گفت: یک میلیارد و 550میلیون دلار در 10ماهه نخست امسال صادرات داشته ایم و هم اکنون هر سه مرز شیخ صله، شوشمی و تیله کوه فعال است.
وی در خصوص دستورالعمل استقرار و توسعه مرکز ملی پایش محیط کسب و کار کشور یادآور شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ تصویب نامه، بر اساس نیازمندی های اعلامی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی، ضمن ایجاد درگاه واحد و برخط ‘مرکز ملی پایش محیط کسب و کار’، نسبت به ایجاد زیرساخت های فنی لازم ، برای راه اندازی، نگهداری و توسعه پایگاه ها و سامانه های مربوطه و ارتباط دستگاه های اجرایی با مرکز از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات اقدام نماید.
محمدی یادآور شد، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است ضمن رصد و پایش عملکرد دستگاه های اجرایی و انجام پیگیری های لازم در جهت تحقق اهداف این تصویب نامه، گزارش عملکرد مرکز، دستگاه های اجرایی و پیشرفت تصویب را به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال نماید.
7460/1630/ خبرنگار: زهره کریم زاده ** انتشار: مریم زبان دان



انتهای پیام /*










درباره gohari