خانه / دسته‌بندی نشده / پرداخت یک هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در مناطق زلزله زده کرمانشاه

پرداخت یک هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در مناطق زلزله زده کرمانشاهبه گزارش خبرنگار ایرنا، علی محمدی روز پنجشنبه در نشست خبری دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در سالن اجتماعات این اداره کل افزود: پرداخت خسارت ۵۰۰میلیارد ریالی دیگر در مناطق زلزله زده استان در دست بررسی است.
وی در ادامه به سپرده های مردم در بانک های استان نیز اشاره کرد و گفت: کل مانده سپرده های مردمی در بانک های استان تا پایان آذر ماه امسال، ۱۲هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان و کل مانده تسهیلات بانکی تا این تاریخ به میزان ۱۰هزار و ۶۸۰میلیارد تومان است که این همان تسهیلات پرداخت شده بانک ها به مردم است .
محمدی یادآور شد، نسبت مصارف به منابع بانکی در استان نزدیک به ۸۵درصد است، این بدان معناست که ۸۵درصد سپرده های مردمی در بانک ها در قالب تسهیلات به مردم پرداخت شده است.
وی در مورد وضعیت بیمه های استان نیز گفت: کل حق بیمه های تولیدی تا پایان دی ۹۶ به میزان ۲۷۱ میلیارد تومان است و میزان خسارت پرداختی تا پایان دی به میزان۲۳۳میلیارد تومان است که توسط بیمه ها پرداخت شده است که ۴۳ الی ۴۵ درصد از حق بیمه های تولیدی به بیمه ایران و مابقی به سایر بیمه ها اختصاص دارد.
به گفته وی ، تعداد متقاضیانی که در بحث بیمه زلزله، پرونده تشکیل داده اند به میزان۴۰هزار و ۱۱۹ پرونده است که ۳۴هزار و ۳۵۰پرونده تشکیل شده و خسارت پرداختی به این پرونده ها ۸۳میلیاردتومان است که این آمار توسط بیمه های استان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه درصدد تحقق درآمدها در ۱۰ماه امسال به نسبت مشابه سال گذشته ۱۷درصد رشد منفی داشته است، گفت: سهم درآمدهای استان کرمانشاه از درآمدهای عمومی کشور ۳۵صدم درصد و از درآمدهای استان های کشور هفت دهم درصد است.
وی مهم ترین درآمدهای استان را در ۲ بخش درآمدهای مالیاتی و سایر درآمدهای غیرمالیاتی ذکر کرد.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه مالیات سال های ۹۵ و ۹۶ مناطق زلزله زده که بیش از ۵۰درصد آسیب دیده اند بخشوده شده است، افزود: هر زلزله زده ای که خسارت دیده به خصوص واحدهای اقتصادی و اصناف و همه واحدهایی که مالیات پرداخت می کند می توانند برای تعیین خسارت به کمیسیون های تعیین خسارت در ادارات مالیاتی شهرستان ها درخواست دهند.
به گفته وی، ارزش سهام مبادله شده در بورس کرمانشاه در ۹ ماه امسال ۳۹۶ میلیارد تومان است و در حوزه اموال تملیکی ارزش اموال فروخته شده به میزان ۴٫۳ میلیارد تومان در سال جاری است.
محمدی به افزایش پنج درصدی ارزش صادرات در ۱۰ماه امسال اشاره کرد و گفت: یک میلیارد و ۵۵۰میلیون دلار در ۱۰ماهه نخست امسال صادرات داشته ایم و هم اکنون هر سه مرز شیخ صله، شوشمی و تیله کوه فعال است.
وی در خصوص دستورالعمل استقرار و توسعه مرکز ملی پایش محیط کسب و کار کشور یادآور شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ تصویب نامه، بر اساس نیازمندی های اعلامی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی، ضمن ایجاد درگاه واحد و برخط ‘مرکز ملی پایش محیط کسب و کار’، نسبت به ایجاد زیرساخت های فنی لازم ، برای راه اندازی، نگهداری و توسعه پایگاه ها و سامانه های مربوطه و ارتباط دستگاه های اجرایی با مرکز از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات اقدام نماید.
محمدی یادآور شد، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است ضمن رصد و پایش عملکرد دستگاه های اجرایی و انجام پیگیری های لازم در جهت تحقق اهداف این تصویب نامه، گزارش عملکرد مرکز، دستگاه های اجرایی و پیشرفت تصویب را به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال نماید.
۷۴۶۰/۱۶۳۰/ خبرنگار: زهره کریم زاده ** انتشار: مریم زبان دانانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید