خانه / دسته‌بندی نشده / پرداخت تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله منطقه راور کرمان

پرداخت تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله منطقه راور کرمانبه گزارش ایرنا، اسماعیل نجار روز یکشنبه در جمع مردم زلزله زده روستای گورک افزود: به ازای هر واحد روستایی 300 میلیون ریال و به ازای هر واحد شهری 400 میلیون ریال تسهیلات با سود چهار درصد برای واجدین شرایط پیش بینی شده است که در نشست روز چهارشنبه هیات دولت مورد بررسی و تصویب قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: به ازای هر واحد شهری 60 میلیون ریال و به ازای هر واحد روستایی نیز 50 میلیون ریال به صورت بلاعوض و 20 میلیون ریال کمک های معیشتی نیز به زلزله زدگان پرداخت خواهد شد.
نجار یادآور شد: بر اساس تصمیم گیری های اخیر برای هر واحد دامی سبک 6 میلیون ریال و به ازای هر واحد دام سنگین 40 میلیون ریال پرداخت می شود.
وی تاکید کرد: زمین لرزه صبح جمعه شهرستان راور تاکنون 316 پس لرزه داشته که بزرگی برخی از آنها به 5.5 ریشتر هم رسیده است.
صبح امروز رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده راور و در روستای گورک به عنوان کانون اصلی زلزله حضور یافته و روند امدادرسانی و میزان خسارت های وارده را مورد ارزیابی قرار دادند.
صبح جمعه گذشته زمین لرزه 6 و یک دهم ریشتری در منطقه هجدک شهرستان راور موجب تخریب برخی منازل قدیمی و زیرساختهای کشاورزی در این منطقه شد که خوشبختانه تلفات جانی نداشت.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی **انتشاردهنده: مجید ملازاده
7440/3029/1772انتهای پیام /*


درباره gohari