خانه / دسته‌بندی نشده / پارکهای علم و فناوری مراکزی برای ایجاد اشتغال هستند

پارکهای علم و فناوری مراکزی برای ایجاد اشتغال هستندعبدالرضا باقری عصر چهارشنبه در آیین افتتاح ساختمان مراکز رشد و آغاز به کار احداث ساختمان رفاهی – ورزشی پارک علم و فناوری یزد تصریح کرد: توجه به حوزه پژوهش و فناوری از جدی ترین تلاش های وزارتخانه در برهه کنونی محسوب می شود.
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال با صرف منابع مالی اندک، جلوگیری از مهاجرت نخبگان و ایجاد امید و انگیزه در میان جوانان و دانشجویان از مهمترین مزیت های توجه به حوزه پژوهش و فناوری است.
وی با تاکید بر لزوم تقویت تعامل میان دانشگاه ‎‎ها و پارک ‎‎های علم و فناوری در استان ها اضافه کرد: باید برای تحقق این مهم برنامه های مناسبی اندیشیده و اجرا شود.
همچنین قائم مقام معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بسیاری از افراد وظیفه وزارتخانه را به طور صرف نظارت بر دانشگاه ها می داند که این تفکر باید تغییر کند.
مهدی کشمیری با بیان اینکه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم در تلاش برای برجسته کردن اهمیت حوزه پژوهش و فناوری است، خاطر نشان کرد: علاوه بر پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد، دانشگاه ‎‎ها و مراکز پژوهشی نیز سرمایه های مناسبی در حوه فناوری هستند، باید از ظرفیتهای موجود در این مراکز به نحو مطلوبی در بخش پژوهش و کارآفرینی استفاده شود.
وی با تاکید بر اهمیت توانمندسازی مدیران فعال حوزه های پژوهش و فناوری در راستای تربیت نیروی انسانی ادامه داد: حوزه فناوری کشور در برهه کنونی با فعالیت ۴۰ پارک علم و فناوری و ۲۰۰ مرکز رشد از نظر کمی وضعیت مناسبی دارد که باید به موضوع توانمندسازی در این مراکز توجه بیشتری شود.
قائم مقام معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم تصریح کرد: توسعه فناوری کشور در گرو حمایت خیران و بخش خصوصی است، از این رو باید طرح هاو برنامه های سودآوری ارائه شود که بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در این بخش ترغیب کنند.
ساختمان مراکز رشد پارک علم و فناوری یزد عصر چهارشنبه در آیینی با حضور عبدالرضا باقری قائم مقام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،مسئولان وزارتخانه، علی زینی وند معاون استانداری یزد و تعدادی مدیران محلی افتتاح شد.
این ساختمان در سه طبقه با چهار هزار و ۷۹۰ مترمربع زیربنا و با ظرفیت استقرار ۵۰۰ شرکت احداث شد و دارای سه سالن نشست ها و چهار آزمایشگاه تخصصی است.
همچنین احداث ساختمان رفاهی – ورزشی پارک علم و فناوری یزد در سه طبقه و شامل سالن چند منظوره رفاهی، آشپزخانه، سالن ورزش و استخر با سه هزار و ۵۷۰ متر مربع زیربنا آغاز شد.
هم اکنون ۲۵۹ شرکت زیر مجموعه پارک علم و فناوری یزد فعالیت می کنند که از این تعداد، ۶۸ شرکت در مرحله پیش رشد، ۴۵ شرکت رشد، ۶۹ شرکت پسا رشد و ۷۷ شرکت در انتظار استقرار در پارک هستند.
۷۵۳۲ / ۲۰۴۷/انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید