خانه / دسته‌بندی نشده / پارسال بیش از ۵۷۷ هزار مسافر از مرز باشماق تردد کردند

پارسال بیش از ۵۷۷ هزار مسافر از مرز باشماق تردد کردندفرامرز امیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از مجموع آمار ترددها در مرز باشماق، ۲۹۶ هزار و ۹۸۴ نفر مسافر خروجی از کشور و ۲۸۰ هزار و ۶۸۷ نفر مسافر ورودی به کشور بودند.
وی افزود: در طول سال ۹۶ در مجموع ۱۱ هزار و ۵۴۰ دستگاه خودرو شخصی ایرانی به همراه مسافر نیز از این مرز تردد کرده اند.
امیدی از عدم ورود خودروهای شخصی عراقی از اسفند سال گذشته (۹۵) بدلیل برخی مشکلات شرکت های بیمه ایرانی با مراکز شماره گیری عراقی در مرز باشماق خبر داد و تاکید کرد: از اوایل اسفند پارسال این مشکل در مرز باشماق رفع شد و ورود وسایل نقلیه شخصی به داخل کشورمان از طریق این مرز از سر گرفته شد.
وی به برخی قوانین برای مسافران ورودی و خروجی اشاره کرد و یادآور شد: هر مسافر در حین ورود به کشور می تواند تا ۸۰ دلار کالا (غیر تجاری) وارد کشور کند ولی در صورت حمل کالای با ارزش بیش از ۸۰ دلار، ترخیص کالاها با پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی قابل انجام است.
وی اضافه کرد: مسافران سعی کنند کالاهایی حجیم در حد تجاری با خود همراه نداشته باشند چون ورود این کالاها همراه مسافر ممنوع است و در هنگام ورود به کشور دچار مشکلاتی می شوند.
معاون امور گمرکی اداره کل گمرکات کردستان گفت: ورود و خروج ارز همراه مسافر هم نباید بیش از ۱۰ هزار یورو (۴۸ میلیون تومان) باشد.
به گفته امیدی، در صورتی که ارز ورودی و خروجی همراه مسافر بیش از این رقم باشد باید از طریق بانک اظهار شود در غیر این صورت، ارز حمل شده قاچاق شناخته می شود و برای ارز خروجی یک تا چهار برابر و ارز ورودی ۲ برابر مقدار اصلی، مشمول جریمه ریالی می شود.
وی با بیان اینکه حمل قرص های کدئین دار و استامینوفن در عراق جرم سنگینی دارد؛ افزود: اگر مسافران ایرانی قصد حمل این قرص را به مقدار زیاد دارند باید با تجویز پزشک باشد، در غیر این صورت در عراق جریمه می شوند.
امیدی همچنین توصیه کرد مسافران خروجی از کشور در تعطیلات نوروزی زمان برگشت از عراق را به روزهای آخر موکول نکنند تا با حجم ترافیک خودرو و مسافر و معطلی زیاد در مرز مواجه نشوند.
۷۳۵۵/۹۱۰۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید