خانه / دسته‌بندی نشده / ٨١١ پروژه آبرسانی روستایی در کشور اجرایی شده است

٨١١ پروژه آبرسانی روستایی در کشور اجرایی شده استرضا اردکانیان شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح پروژه های آبرسانی روستایی در شهرستان کارون اظهار کرد: ٣۴٧ مجتمع آبرسانی روستایی در فاصله سال های ٩٣ تا ٩۵، و نیز ٩٠ مجتمع آبرسانی روستایی در سال گذشته در کشور به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: امسال برای تکمیل ١٠٠ پروژه مجتمع آبرسانی با اعتباری بالغ بر یک هزار و ٢٧٠ میلیارد ریال برنامه ریزی شده است.
وزیر نیرو با بیان این که هم اکنون ٣۵ هزار روستا تحت خدمات آبرسانی هستند، افزود: امید است با حمایت مقام معظم رهبری و نیز همراهی مجلس شورای اسلامی به زودی جشن تامین آب شرب در همه روستاهای کشور را برگزار و پرونده خدمت رسانی دیگری از جمله در بحث تصفیه پساب ها را آغاز کنیم.
وی یادآور شد: نسبت به مردمان شهرها و روستاهای بی شمار در جهان امروز، داشته های فراوانی داریم که باید به آنها ببالیم و سطح رضایتمندی خود و فرزندان خود را برای این داشته ها افزایش دهیم.
اردکانیان تاکید کرد: این رضایتمندی اساس تاب آوری، مقاومت و پیشرفت جامعه ماست.
وزیر نیرو با اشاره به وضع نامطلوب بهداشت در بسیاری از نقاط دنیا عنوان کرد: در حالی که ٩٩ درصد جمعیت شهری و ٩٣ درصد جمعیت روستایی ما از آب برخوردار هستند، بیش از یک میلیارد نفر در جهان به آب بهداشتی دسترسی ندارند.
وی ادامه داد: در آخرین آمار مجمع جهانی آب، از هر سه نفر در جهان یک نفر فاقد امکانات سیستم بهداشتی متعارف بوده و در جوامع شهری و روستایی بسیاری از دختران به دلیل نداشتن امکانات بهداشتی، دسترسی سخت و دشوار بودن پاسخگویی به این نیاز طبیعی ترک تحصیل کرده یا زمان زیادی را صرف این موضوع می کنند.
اردکانیان بیان کرد: در حال حاضر سطح پوشش جمع آوری و تصفیه فاضلاب در بخش شهری زیر ٧٠ درصد و در بخش روستایی ۵٩ درصد است که رقم رضایت بخشی نیست.
وزیر نیرو با بیان این که در موضوع تامین و توجه به آب شرب در حال سبقت از کشورهای پیشرفته هستیم، گفت: فرزندان ما باید از شوق خدمت و از شوق اجرای طرح ها در کشور به خود ببالند.
وی همچنین با اشاره به خدمت کارکنان در بحث آبرسانی با وجود تاخیر در حقوق، اظهار امیدواری کرد: به زودی با در نظر گرفتن بودجه مورد نیاز در این خصوص، حقوق عقب مانده کارکنان تامین شود.
٧١۴٨/۶۰۰۲/۶۰۶۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید