خانه / دسته‌بندی نشده / ویزای تمامی زائرانی که در سایت سماح ثبت نام کرده اند تا روز سه شنبه صادر می شود

ویزای تمامی زائرانی که در سایت سماح ثبت نام کرده اند تا روز سه شنبه صادر می شودراجح صابر عبود الموسوی شامگاه دوشنبه در نشستی با استاندار و جمعی از مسئولان این استان در محل استانداری خوزستان افزود:پیش بینی می شود فردا سه شنبه ۱۰۰ هزار ویزا برای زائران عتبات عالیات در کنسولگریهای عراق در ایران صادر شود.
سفیر عراق در تهران اضافه کرد: اگر تا کنون تعللی از سوی کنسولگری عراق در اهواز در زمینه صدور ویزا به وجود آمده آن را از همین الان برطرف می کنیم و با سرعت بیشتری روادید زائران را صادر خواهیم کرد.
الموسوی اضافه کرد: من موافق حذف روادید میان ایران و عراق در ایام اربعین هستم اما هنوز کشور عراق از نظر زیرساختهایی مانند راه، جاده، هتل و … آمادگی لازم را پیدا نکرده است.
وی در ادامه گفت: همچنین مشکلی که هم اینک برای صدور ویزای رایگان عراقی های مقیم ایران به وجود آمده را حل خواهیم کرد و به این مساله رسیدگی می کنیم تا آنها هم بتوانند در این مراسم معنوی باشکوه شرکت کنند.
وی در پایان تاکید کرد: ویزای الکترونیکی عراق در ایران به طور حتم تا سال آینده راه اندازی می شود که این امر باعث سرعت عمل بالای صدور روادید در ایران خصوصا در ایام اربعین خواهد شد.
در این نشست استاندار خوزستان و برخی دست اندرکاران مراسم اربعین حسینی در این استان مشکلات مربوط به زائران خصوصا مشکل طولانی شدن روند صدور روادید برای زائران را مطرح کرده و خواستار تعجیل مسئولان سفارت عراق در ایران در این زمینه شدند.
همچنین در این نشست برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی در ایران و عراق تبادل نظر انجام و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ گردید.
استان خوزستان دارای دو پایانه مرزی چذابه و شلمچه در مرز ایران و عراق است و در اربعین هر سال بیش از یک میلیون نفر از این دو مرز عازم عتبات عالیات می شوند.
۷۱۶۴/۶۰۶۴
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید