خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر ورزش و جوانان: سقف تسهیلات ازدواج در لایحه بودجه ۹۷ افزایش یافت

وزیر ورزش و جوانان: سقف تسهیلات ازدواج در لایحه بودجه ۹۷ افزایش یافتبه گزارش ایرنا مسعود سلطانی فر در حاشیه بازدید از مجموعه ورزشگاه انقلاب نیشابور گفت: در ابتدای دولت یازدهم سقف وام ازدواج ۳۰ میلیون ریال بود که در مجموع ۲۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات به جوانان پرداخت شد اما با افزایش این تسهیلات به ۱۰۰ میلیون ریال در سال گذشته میزان تسهیلات کل پرداختی به ۹۸ هزار میلیارد ریال رسید.
وی اظهار کرد: امیدواریم با تسهیلات ۷۰۰ هزار میلیارد ریالی که دولت برای بخش اشتغال در نظر گرفته در سالهای ۹۷ و ۹۸ بخش قابل توجهی از مطالبات جوانان در این حوزه برآورده شود.
وی با اشاره به کارنامه دولت یازدهم در بخش سازمان های مردم نهاد اظهار کرد: در سال ۹۲ تنها کمتر از ۱۰۰ سمن داشتیم که اکنون شمار آنها به مرز ۲ هزار رسیده است و بیش از ۶۰ خانه جوان در کشور داریم که خانه های جوان در شهرستان های بزرگ استانها نیز بزودی راه اندازی می شود.
وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: با لایحه ای که دولت به مجلس تقدیم کرده بحث جدا شدن بخش جوانان از ورزش مطرح شده که موافقان و مخالفانی دارد و البته در هر صورت تابع نظر مراجع قانونی هستیم و تا آن زمان مسائل مربوط به جوانان با جدیت دنبال خواهد شد.
وی بیان کرد: در بخش جوانان قدم های موثری با توجه به محدودیت منابع برداشته شده و در بعضی از بخش ها هم به خاطر همین محدودیتها نتوانسته ایم قدمهای اساسی برداریم.

* کسب مجوز برای حضور بین المللی بانوان در پنج رشته ورزشی
وزیر ورزش و جوانان گفت: تا کنون موفق شده ایم در ۵ رشته برای حضور بین المللی بانوان مجوز بگیریم که مهمترین آن در رشته بسکتبال است که تا پارسال بی دلیل از حضور در رویدادهای بین المللی محروم بودند و همچنین در رشته اسکی روی آب نیز این مجوز کسب شده است.
وی با اشاره به اینکه در بخش ورزش اهتمام و رویکرد به سمت برقراری عدالت در بخش های مختلف است که سرفصل آن گسترش و توجه جدی به ورزش بانوان است، خاطر نشان کرد: بانوان نیمی از جمعیت کشور را دارند که شایستگی های آنان بیش از آن چیزی است که در بخش های مختلف ورزشی در اختیارشان است.
وی ادامه داد: از مهمترین برنامه های کاری وزارت ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید، گسترش ورزش بانوان است ضمن اینکه در زمینه حضور و نحوه استفاده بانوان از فضاهای ورزشی برنامه های مختلفی را دنبال می کنیم.
وی بیان کرد: در ورزش های همگانی طبق آمارهایی که داریم پوشش ورزش همگانی حدود ۲۱ درصد از جمعیت است که از ابتدای دولت یازدهم شاهد رشد ۲ برابری آن هستیم که البته باید افزایش یابد تا پایه ای برای گسترش ورزش قهرمانی شود.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به وجود استعدادهای غنی ورزشی در مناطق روستایی بیان کرد: میزان حمایت این وزارتخانه از ورزش های همگانی سالانه افزایش می یابد تا زمینه بروز و ظهور این استعدادها فراهم شود و امیدواریم با استفاده از منابع مختلف به جریان توسعه در کشور کمک کنیم.
سلطانی فر با بیان اینکه مهمترین شعاری که از ابتدا توسط همه دولتها پیگیری شده توزیع عادلانه امکانات بوده، اظهار کرد: تلاش دولت تدبیر و امید بر این است که ورزشکاران و جوانان روستایی و مناطق محروم نیز از امکانات و خدمات این حوزه برخوردار شوند.
وی با اشاره به اینکه نیشابور از لحاظ بودجه و امکانات ورزشی بعد از مشهد رتبه دوم خراسان رضوی را دارد، افزود: سعی می کنیم طرح ورزشگاه انقلاب نیشابور نیز در اولویت تکمیل قرار گیرد تاهر چه سریعتر مردم از آن منتفع شوند هرچند تخصیص ها در بخش های عمرانی چندان مطلوب ما نیست.
در این آیین که با حضور فرماندار، نمایندگان شهرستان های نیشابور و فیروزه در مجلس و جمعی از پیشکسوتان ورزش این شهرستان برگزار شد، از وزیر ورزش و جوانان با اهدای یک تابلو سیمرغ فیروزه ای تقدیر شد.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع شده است.
خبرنگار: سعید صفارائی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
۵۱۳۲/۹۸۶۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید