خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر نیرو: تنها شرط غلبه بر کم آبی رعایت مصرف است

وزیر نیرو: تنها شرط غلبه بر کم آبی رعایت مصرف استبارش های سال ۹۷ وضعیت خوبی دارد اما از آنجا که وضعیت بارش ها در شش ماه اول سال آبی مناسب نبود هنوز حدود ۲۸ درصد کمتر از سال گذشته بارش داشتیم.
به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان عصر پنجشنبه در حاشیه آیین راه اندازی بخش دوم طرح تصفیه خانه فاضلاب شهرستان پردیس در جمع خبرنگاران افزود: اگر با شتاب از بد مصرفی فاصله نگیریم حتی با وجود بازگشت بارش ها به میزان پایدار و شرایط عادی، باز هم با مشکل کم آبی مواجه می شویم که باید مردم با هوشیاری و احساس مسئولیت مشترک به ویژه در مصرف آب صرفه جویی کنند.
وی ادامه داد: توزیع بارش در کشور یکنواخت و همگون نیست، به طور مثال استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، بوشهر و کرمان نسبت به سال گذشته بین ۶۰ تا ۷۵ درصد کاهش بارش داشته اند.
اردکانیان بیان کرد: با وجود برخی تبلیغات منفی، چرخ تولید و توسعه در حوزه وزارت نیرو در حال حرکت است و کشور با شتاب به نصاب های خوب و مطلوب از حیث جمعیت زیرپوشش آب آشامیدنی بهداشتی و سالم می رسد.
وزیر نیرو افزود: جمعیت زیرپوشش شبکه های جمع آوری، تصفیه و بازچرخانی فاضلاب نیز با شتاب در حال افزایش است.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب پردیس بیان کرد: در این زمینه مطابق برنامه پیش می رویم؛ با توجه به اینکه ساخت شهر پردیس برنامه ریزی شده نبود اما سعی می کنیم مردم آسیب نبینند.
تصفیه خانه فاضلاب پردیس به ظرفیت ۲۴ هزار مترمکعب در شبانه روز ۱۲۵ هزار نفر از جمعیت مردم این منطقه را زیرپوشش قرار خواهد داد.
شهرستان پردیس در شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۹۴۴۱/ ۱۰۰۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید