خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر نیرو:پبه تعهدات رییس جمهوری در حوزه انتقال آب پایبند هستیم

وزیر نیرو:پبه تعهدات رییس جمهوری در حوزه انتقال آب پایبند هستیمرضا اردکانیان عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران خوزستان در محل استانداری با اشاره به موضوع انتقال آب توضیح داد: هیچ انتقال آبی به تنهایی مساله منطقه نیازمند به آب را حل نمی کند و هیچ عدم انتقالی نیز به تنهایی مساله بالادست را حل نمی کند لذا همه مسایل را باید با هم ببینیم.
وی در پاسخ با این که بر اساس بند توسعه راهبردی منابع آب انتقال آب بین حوضه ای باید با رعایت منافع ذی نفعان باشد اظهار کرد: ابتدا هم ذی نفعان را درست تعریف می کنیم و در ادامه با توجه به شرایط دسترسی به منابع آب سعی می کنیم همه ملاحظاتی که در مصوبه هیات وزیران در سال ۸۳ در نظر گرفته شده را رعایت کنیم.
وزیر نیرو تصریح کرد: گزارشی از تامین حق آبه های تالاب های بامدژ، شادگان و هور العظیم دریافت شده که در مرحله بررسی است و امیدوارم نتیجه به گونه ای باشد که انتظار همه مردم تامین شود.
وی ادامه داد: در یک همکاری نزدیک با سازمان محیط زیست به نتیجه حق آبه تالاب ها مطابق ضوابطی که این سازمان داشته است می رسیم.
اردکانیان با اشاره به بالا بودن تعرفه قبض برق خوزستان و تامین نشدن حق آبه فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری گفت: این دو مساله تا ۲ هفته دیگر در وزارت نیرو مورد بررسی کارشناسی قرار می گیرد و نتیجه آن به مجمع نمایندگان استان خوزستان ارائه می شود.
وی اضافه کرد: کارگروهی به منظور ارایه تصویر واقعی از مسایل و مشکلات استان نه فقط در حوضه منابع آبی بلکه سایر منابع زیست محیطی تعریف می شود تا پس از تدوین آن تصویر واقعی از مشکلات، ریشه و علل آنها مشخص و شناسایی شود و همچنین برای پیگیری آنها تقسیم کار صورت گیرد.
وزیر نیرو بیان کرد: با استفاده از ظرفیت های دولت، مجلس، سایر دستگاه ها،دانشگاه ها و سازمان های مردم نهاد باید دست به دست هم دهیم تا مانند سایر عرصه ها، پرآبی و بودن آب را عاملی برای آبادانی بدانیم و کمبود آنرا عاملی برای همکاری و همدلی بدانیم.
وی گفت: خوزستان جایگاه مهمی در سرزمین ما دارد و هنگامی که با کمک یکدیگر مسایل خوزستان را حل کنیم مانند این است که مسایل همه جا را حل کرده ایم.
اردکانیان افزود: مسایل خوزستان در بخش وزارت نیرو را با پشتیبانی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، همکاری دستگاه های اجرایی و با استفاده از ظرفیت های استان طراحی و دنبال می کنیم.
وی با تاکید بر این که در بخش مصرف آب مشکلات عدیده ای وجود دارد تصریح کرد: مسایلی چون استفاده نکردن از پساب ها، کاهش تلفات، افزایش بهره وری و راندمان را باید مورد توجه قرار داد.
وی نشست عصر روز دوشنبه با مجمع نمایندگان استان خوزستان را اثر بخش و نتیجه دار دانست.
وزیر نیرو بامداد دوشنبه به منظور بازدید از پروژه آبرسانی پایانه چذابه، بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب از بستان تا پایانه مرزی چذابه، دیدار با نماینده ولی فقیه و مجمع نمایندگان شورای اسلامی خوزستان وارد اهواز شد.
۷۱۶۴/۶۰۶۸
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشار:محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید