خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر سابق ترکیه: به آینده سرمایه گذاری در خوزستان خوشبین هستیم

وزیر سابق ترکیه: به آینده سرمایه گذاری در خوزستان خوشبین هستیمچنگیز التان کایا شامگاه دوشنبه در حاشیه انعقاد تفاهم نامه سرمایه گذاری پتروشیمی ایذه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: مسئولان استان خوزستان درخصوص ساخت شرکت پتروشیمی ایذه همکاری های بسیار خوبی با ما داشتند.
وی با حرفه ای خواندن عملکرد مدیران استان خوزستان در انعقاد این تفاهم نامه اظهار کرد: بی شک ما نیز خواستار حضور فعالانه تر در استان خوزستان هستیم.
وزیر سابقه ترکیه از اعلام آمادگی برای انجام سایر پروژه های حوزه نفت و پتروشیمی در خوزستان خبر داد و گفت: چندین پروژه دیگر در سایر شهرستان ها مدنظر است که اگر با مقامات استانی به توافق برسیم درخصوص سرمایه گذاری برای آنها رایزنی می کنیم.
بنابراین گزارش، شامگاه دوشنبه تفاهم نامه سرمایه گذاری پتروشیمی شهرستان ایذه بین استانداری خوزستان و شرکت گامای ترکیه امضا شد.
میزان سرمایه گذاری مورد نیاز طرح پتروشیمی ایذه یکهزار و ۲۰۰ میلیون دلار بوده و سرمایه گذار خارجی آن یک شرکت آلمانی –ترکیه ای است که یک هزار و ۵۰ میلیون دلار در این طرح سرمایه گذاری خواهد کرد.
خوراک اولیه طرح فقط گاز طبیعی است که ۹۸ درصد آن به محصول تبدیل می شود؛ بنابراین، پسماند طرح بسیار کم است.
در این طرح از تکنولوژی GTTP استفاده شده که دراین تکنولوژی گاز طبیعی به متانول تبدیل شده و متانول به پرپلین وسپس پرپلین به پرو پرپلین تبدیل می شود و از بالاترین سطح کیفیت و ملاحظات زیست محیطی برخوردار است.
برای این طرح اشتغال سه هزار نفر بطور مستقیم و هفتهزار نفر غیر مستقیم پیش بینی شده است.
۹۸۸۷/۶۰۶۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید