خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر ارشاد: شهید عاشوری حجت دینداری و انقلابی گری بود

وزیر ارشاد: شهید عاشوری حجت دینداری و انقلابی گری بودبه گزارش ایرنا، سید عباس صالحی عصر جمعه در دیدار با خانواده شهید عاشوری در بوشهر افزود: داشتن ارتباطات مردمی، پیگیری مشکلات مردم و اجتماعی بودن از دیگر ویژگی های بارز شخصیتی این شهید است.
وی بیان کرد: شهید عاشوری برای ما مسئولان نیز یک حجت و راهنما محسوب می شود.
فرزند شهید حجت الاسلام ابوتراب عاشوری در این دیدار گفت: شهید عاشوری از دوران کودکی تا زمان شهادتش همواره در پی جلب رضایت خداوند بود و در این مسیر همواره در خانه اش به روی مردم باز بود.
حجت الاسلام محمدرضا عاشوری افزود: سخن شهید عاشوری شیوا و تاثیرگذار بود و هیچ وقت برای کسب قدرت کار سیاسی نکرد.
وی گفت: شهید عاشوری به کتاب و کتابخوانی علاقه زیادی داشت تا جایی که در بیشتر جاهایی که می رفت در اندیشه راه اندازی کتابخانه بود.
شهید حجت الاسلام شیخ ابوتراب عاشوری فرزند شیخ عباس متولد ۱۳۱۲ هجری شمسی در روستای حیدری از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر است.
وی تحصیلات حوزوی را در نجف و قم تا درجه اجتهاد ادامه داد و برای تبلیغات مذهبی به بوشهر آمد و در بوشهر مقدمات تاسیس مدرسه علمیه را فراهم کرد و به فعالیت علیه نظام شاهنشاهی پرداخت.
شهید عاشوری در سال ۱۳۵۷ شمسی مورد تعرض و اذیت ماموران پهلوی قرار گرفت و سرانجام در ۱۳ آذرماه ۱۳۵۷شمسی به دست ماموران رژیم پهلوی در بوشهر به ضرب گلوله عوامل طاغوت به درجه رفیع شهادت نائل شد.
رژیم پهلوی اجازه نداد مراسم تشییع جنازه و کفن و دفن این شهید در بوشهر انجام شود به همین دلیل پیکر وی به روستای ‘چغادک’ در نزدیکی بوشهر که هم اکنون به شهر تبدیل شده منتقل و در حسینیه‌ای که خودش بنیان نهاده بود، به خاک سپرده شد.
۷۲۱۲/۶۰۴۳**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید