خانه / دسته‌بندی نشده / وزش باد گرم شدید و کاهش رطوبت هوا در گیلان تا فردا

وزش باد گرم شدید و کاهش رطوبت هوا در گیلان تا فردامازیار غلامی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه کم فشار طی ۴۸ ساعت آینده در منطقه است که پیامد آن افزایش دما، کاهش رطوبت و وزش باد گرم می باشد.
وی ادامه داد: طی این مدت گاهی با شمالی شدن جریانات سطح زمین، احتمال وقوع مه (در برخی نواحی جلگه ای) دور از انتظار نیست ضمن آنکه برای فردا ، وزش باد گرم (شدید یا خیلی شدید) بخصوص طی عصر و شب پیش بینی می شود.
به گفته غلامی، بیشینه دما در نواحی جلگه ای بین ۲۷ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و در نواحی جنوبی استان ۳۳ تا ۳۹ درجه سانتیگراد مورد انتظار است همچنین بیشینه سرعت باد در برخی نواحی استان بین ۴۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت برآورد می شود که بطور لحظه ای می تواند بیشتر هم باشد.
وی با اشاره به شرایط وزش باد گرم ، کاهش رطوبت در استان و احتمال آتش سوزی جنگل ها ، به بخش های مختلف اجرایی همچون مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، سازمان آتش نشانی هشدار داد و از ساکنان حاشیه جنگل ها و گردشگران خواست از روشن کردن آتش خودداری کنند.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز استان را صاف تا نیمه ابری، در بعضی نقاط وزش باد گرم، طی عصر و شب پاره ای نقاط جلگه ای مه عنوان و برای فردا نیز آسمان را صاف تا نیمه ابری، وزش باد گرم (بعضی نقاط شدید) ، پاره ای نقاط جلگه ای احتمال مه پیش بینی کرد.
وی گفت: بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با ۲۶ درجه مربوط به منجیل و کمینه دما با ۱۰ درجه مربوط به ماسوله بوده است.
غلامی بیشینه و کمینه دمای شهر رشت طی شبانه روز گذشته را نیز به ترتیب ۲۲ و ۱۴ درجه عنوان کرد.
خبرنگار:امیرپوراحمد** انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
۷۲۹۴/۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *