خانه / دسته‌بندی نشده / ورکان گلستان به اکو پارک قزوین رفت

ورکان گلستان به اکو پارک قزوین رفتامیر عبدوس روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: کار انتقال ورکان عصر یکشنبه ۲۹ بهمن ماه با طی مراحل بیهوشی و انتقال به قفس انجام و ساعت ۲ بامداد امروز دوشنبه به مسئولان اکو پارک طبیعت قزوین تحویل شد.
به گفته وی؛ باتوجه به رشد این توله پلنگ و نیاز به محیط بزرگتر، نگهداری آن در قفس ۲۰ متری و درمحیط پر سر و صدای ناهارخوران گرگان سخت بود و از سوی دیگر در استانهای همجوار نیز محیط مناسبی برای زیست این گونه نبود.
وی افزود: در محیط جدید این پلنگ در فضایی ۶۰۰ متر مربعی و در کنار سایر حیوانات و پرندگان در اکو پارک طبیعت قزوین به زندگی خود ادامه خواهد داد.
عبدوس همچنین اظهار کرد: این حیوان به صورت امانی تحویل مسئولان اکو پارک طبیعت قزوین شد، و به نظر من در شرایط کنونی بهترین مکان تکثیر و زیست آرام برای آن همین پارک است.
به گزارش ایرنا و براساس اعلام محیط زیست گلستان روز شنبه یازدهم مردادماه ۹۳ افرادی ناشناس دو توله پلنگ ایرانی را در مقابل اداره محیط زیست شهرستان کردکوی در غرب استان رها کردند که این پلنگ ها به اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان منتقل تا از آنها نگهداری شود.
این دو توله پلنگ هیرکان و ورکان نام گرفتند.
هیرکان؛ پلنگ ماده دوم شهریور ۹۵ در پارک ملی گلستان رهاسازی شد، اما اوایل خرداد امسال مرگ این پلنگ از سوی مسئولان محیط زیست اعلام شد.
در این پیوند یکی از مسئولان محیط زیست کشور اعلام کرده بود که این پلنگ حدود ۳۵ روز پس از رها شدن در طبیعت پارک ملی گلستان زنده بوده است.
ورکان؛ پلنگ نر که حدود سه سال در قفس ۲۰ متری نگهداری می شد نیز هم اینک برای ادامه زندگی به اکو پارک طبیعت قزوین منتقل شده است.
استان گلستان با تنوع اقلیمی و برخورداری از دریا، دشت، جنگل و بیابان میزبان انواع گونه های گیاهی و جانوری از جمله موارد نادر و یا درحال انقراض است.
۶۲۰۴/۱۶۴۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید