خانه / دسته‌بندی نشده / ورود تور رسانه ای خارجی به استان کرمان

ورود تور رسانه ای خارجی به استان کرمانبه گزارش ایرنا ، این نمایندگان و خبرنگاران برخی رسانه های خارجی که از کشورهای آذربایجان، ترکیه، فلسطین، لبنان، انگلیس، روسیه، آمریکا و آلمان هستند دقایقی پیش وارد فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی کرمان شدند و مورد استقبال برخی مسئولان این استان قرار گرفتند.
برنامه این خبرنگاران در سفر به کرمان بازدید از باغ فتح آباد اختیارآباد، نیروگاه ۲۰ مگاواتی انرژی خورشیدی ماهان، کلوتهای شهداد، صنایع دستی (طرح ترسیب کربن) در روستای ده سیف و بوم گردی گندم بریان در روستای شفیع آباد، قلعه شفع آباد، طرح معین اقتصادی (اکوتوریسم مهرآباد)، آب انبار و مرمت بازار شهداد اعلام شده است .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در حاشیه ورود این تور رسانه ای گفت: بازدید خبرنگاران و رسانه های خارجی از استان کرمان فرصتی بی نظیر برای ارائه و معرفی فرصتهای اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری این استان است.
جعفر رودری با اشاره به سفر نمایندگان رسانه های خارجی به استان کرمان برای بازدید از ظرفیتهای سرمایه گذاری و همچنین گردشگری و پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان افزود: قرار بود ابتدا این سفر در هفته قبل به استان کرمان انجام گیرد که به دلیل شرایط بد آب و هوایی در تهران این سفر عصر امروز (پنجشنبه) انجام شد.
وی با بیان اینکه این تور به همت سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان انجام گرفته است، اظهار کرد: این گروه خبرنگاران از کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی برای آشنایی با ظرفیت های اقتصادی و بخصوص ظرفیتهای گردشگری به استان سفر کرده اند که فرصتی بی نظیر برای ارائه و معرفی این ظرفیتها خواهد بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: خبرگزاری تیما انگلستان، تلویزیون اولوسال ترکیه، تلویزیون RTV روسیه، تلویزیون هلال ترکیه، تلویزیون المیادین لبنان، تلویزیون فلسطین الیوم، موسسه عکس لیف آلمان و خبرگزاری آپا آذربایجان در تور رسانه ای استان کرمان حضور دارند.
استان کرمان در دولت تدبیر و امید به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شد و به همت استاندار کرمان طرح مثلث توسعه اقتصادی این استان ایجاد شد و تمامی دستگاه ها و ارگان های دولتی و خصوصی در این استان با نظارت استاندار کرمان برای توسعه این استان هم پیمان شدند و هر بنگاه اقتصادی وظیفه توسعه یک منطقه از استان کرمان را برعهده گرفت.
با انجام اقدامات توسعه ای در استان کرمان، هم اکنون اقتصاد مقاومتی این استان به عنوان الگوی سایر استان ها قرار گرفته است و انجام طرح های متفاوت اشتغالزایی و تولیدات داخلی فراوانی به سرانجام رسیده است.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار : بهنام احمدی
۷۴۲۰/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید