خانه / دسته‌بندی نشده / ورزشکاران بهترین سفیران دوستی میان کشورها هستند

ورزشکاران بهترین سفیران دوستی میان کشورها هستندبه گزارش خبرنگار ایرنا ، عبدالحمید احمدی شنبه شب در آئین اختتامیه بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر در آمل افزود : ورزش امروز در صحنه بین المللی به ابزار توسعه روابط ملت ها تبدیل شده و ما باید بتوانیم از این فرصت ها برای تداوم دوستی با ملت ها بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.
وی حضور شطرنج بازان ۲۴ کشور در بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر را کم نظیر توصیف کرد و گفت : این تعداد کشور شرکت کننده در ۲۵ دوره گذشته این مسابقات سابقه نداشته و این نشان از میزبانی خوب کشورمان در برگزاری دوره های گذشته این مسابقات دارد.
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مازندران با داشتن جوانان باانگیزه و سخت کوش همواره در رویدادهای ورزشی برای ایران اسلامی افتخارآفرینی های زیادی داشت ، گفت : میزبانی موفق شهرستان آمل از مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ، نشان از جایگاه مهم و بالای مازندران در این زمینه دارد.
** شطرنج ، یکی از پمچ رشته مدال آور مازندران
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران هم در این آئین به رکورد شکنی ورزشکاران مدال آور این استان در سال جاری اشاره کرد و گفت که ورزشکاران مازندرانی از ابتدای امسال تاکنون ۴۳۰ نشان جهانی ، بین المللی و آسیایی و ملی کسب کردند که ۲۰ مدال بیشتر از مجموع سال ۹۵ بوده است.
حبیب حسین زادگان افزود : ورزش مازندران در سال های اخیر در همه رشته های انفرادی در سطح مسابقات جهانی و آسیایی به مدال دست یافته و ورزش شطرنج نیز اکنون به یکی از پنج رشته مدال آور استان تبدیل شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، پرونده بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر (اکسین کاپ) در آمل پس از هشت روز رقابت ۳۵۳ شطرنج باز داخلی و خارجی از ۲۴ کشور شنبه شب با برگزاری آئین پایانی بسته شد.
در پایان این دوره در جدول گروه اصلی و استادان بزرگ پرهام مقصودلو استاد بزرگ شطرنج ایران عنوان قهرمانی را ازآن خود کرد و پاول پونکراتوف از روسیه، یوری کوزوبوف از اوکراین و امیرپوررمضانعلی ، سیدمحمدامین طباطبایی، علیرضا فیروزجاء و احسان قائم مقامی از ایران در رده های بعدی قرار گرفتند.
همچنین در جدول آماتورهای این مسابقات نیز علیرضا مقدم از گیلان قهرمانی خود را جشن گرفت و محمود اسکندری از البرز ، مهیار درودیان از تهران ، محمدرضا عابدی و پویان دوستکام از تهران مقام های دوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۳۲۷/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید