خانه / دسته‌بندی نشده / وجود ۱۰۰ پروژه مشارکتی مشکل‌دار در مناطق تهران

وجود ۱۰۰ پروژه مشارکتی مشکل‌دار در مناطق تهران

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، شکرالله بنار – مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران، از وجود حدود ۱۰۰  پروژه مشارکتی در سطح مناطق خبر داد که به گفته او بین ۹ تا ۲۵ سال قدمت دارند و از آنها به عنوان پروژه مشکل‌دار یاد می شود.

آنطور که بنار توضیح داده است: برخی از پروژه‌ها به دلیل طولانی شدن، توجیه اقتصادی ندارد و برخی از شرکا هم فوت کرده‌اند و برخی هم در تحولات اقتصادی ورشکست شده‌اند. مواردی هم وجود دارد که شریک شهرداری هم سهم شهرداری را پیش فروش کرده و هم متواری شده است، در واقع شهرداری تهران در چنین پروژه‌هایی تضاد منافع با شرکا دارد.

او نبود نظارت دقیق در دوره های گذشته مدیریت شهری را سبب رشد سرطانی پروژه‌ها در ۱۰ سال اخیر دانست و گفت: اکنون پروژه‌هایی وجود دارد که ۱۰ سال از انعقاد قرارداد آن می‌گذرد اما کلنگ زده نشده و سرمایه گذار هم کاری انجام نداده است و ادعای مالکیت هم می‌کند.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران، افزود: پروژه‌های اینچنین زیاد هستند که مهم‌ترین آن‌ها باران در منطقه چهار و پارکینگ طبقاتی دربند و برخی از پروژه‌های مناطق ۹ و ۱۰ است که شریک ادعای مالکیت کرده و ما هم شکایت کردیم و با رأی قاضی و براساس ماده ۳۸ توانستیم برخی از آنها را تعیین تکلیف کنیم.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

متروی تهران با روند فعلی ۲۰ سال آینده هم تکمیل نمی شود

به گزارش ایسنا، محمد علیخانی عصر امروز در مراسم افتتاح ایستگاه های اقدسیه و مرزداران …

پاسخی بگذارید