خانه / دسته‌بندی نشده / هیات مذهبی بهترین پایگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

هیات مذهبی بهترین پایگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی استحجت الاسلام احمد رضایی روز سه شنبه در گردهمایی مسئولان هیات های مذهبی و مداحان استان در بیرجند افزود: اگر در هیات های مذهبی تیم های امر به معروف و نهی از منکر فعال شود و هر مسجد یا هیات جلوی یک مورد طلاق را بگیرد از بسیاری آسیب های اجتماعی پیشگیری خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه هیات مذهبی باید به کلاس درس و دانشگاه تبدیل شود گفت: مدیریت هیات های مذهبی کاری سخت اما بسیار ارزشمند است.
وی با بیان اینکه هیات های مذهبی زمینه تقویت فکری و ذهنی افراد را فراهم می کند افزود: هیات های مذهبی بیشترین جاذبه ها را دارند و ۹۹ درصد افرادی که در عالم هدایت شدند، مسیرشان از مسیر امام حسین (ع) بوده است.

**مخاطب هیات ها از تمامی قشرها و سنین است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: مخاطب هیات های مذهبی تمامی اقشار و سنین مختلف را شامل می شود بنابراین مدیریت هیات کار بسیار ارزشمندی است که نباید ساده از کنار آن گذشت.
وی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از مسئولیت های هیات های مذهبی عنوان کرد و گفت: از آنجا که هیات های مذهبی زمینه تقویت فکری و ذهنی افراد را فراهم می کند لذا امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت زیادی برخوردار است.
رضایی بیان کرد: بیرق و علم هدایت امام حسین (ع) در دستان مدیران هیات های مذهبی است و هیچ سرمایه ای بالاتر از این نیست لذا هیاتی ها، ذاکران و مداحان مورد عنایت امام حسین (ع) قرار می گیرند.
وی یکی از مشکلات اخیر ایام محرم را تجمع بانوان در مسیر هیات و کف خیابان ها عنوان کرد و افزود: حضور بانوان در مراسم عزادارای به ویژه همراهی با هیات های مذهبی سبب بروز مشکلات زیادی می شود که نیاز به ساماندهی دارد.
رضایی گفت: انتظار می رود مدیران هیات های مذهبی فضایی را برای عزاداری بانوان در اختیار آنها قرار دهند تا شاهد حضور کم بانوان در این مراسم باشیم.
وی ادامه داد: بدون شک اگر روزهای تاسوعا و عاشورا به ویژه در مرکز استان فضا در اختیار بانوان قرار بگیرد کمترین تجمع بانوان را در مسیر خیابان ها خواهیم داشت.
۷۵۵۷*۳۰۲۸* خبرنگار- رقیه محمدی * انتشاردهنده- رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید