خانه / دسته‌بندی نشده / هوای تهران پاک است

هوای تهران پاک استبه گزارش روز شنبه مرکز کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز از ۵۳ به ۳۸ کاهش داشته و در شرایط پاک قرار دارد.
همچنین در این مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۴۲ به ۳۰ کاهش یافته و منوکسید کربن نیز از ۱۵به ۱۶ افزایش داشته است.
بر اساس این گزارش، ایستگاه های شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۴۸، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۴۶ و شاد آباد (منطقه ۱۸ ) با شاخص ۴۵ بیشترین میزان آلایندگی ۲۴ ساعت گذشته را داشته اند.
همچنین ایستگاه های اتوبان محلاتی (منطقه ۱۴) با شاخص ۱۸، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۲۲ و گلبرگ (منطقه هشت) با شاخص ۲۶ کمترین میزان آلودگی را در این مدت داشتند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
تهرام/۱۷۳۵//۱۳۴۸/۱۶۳۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید