خانه / دسته‌بندی نشده / هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم استمعاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با ۲ عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۱۱۴ قراردارد و برای گروه های حساس ناسالم است.
محمد رستگاری با اشاره به افزایش آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۸۱ به ۸۷ اظهار کرد: در همین مدت میانگین غلظت آلاینده منوکسید کربن از ۴۱ به ۲۵ کاهش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۵۵، بوستان قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۵۱ و شادآباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۴۱ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در ۲۴ساعت گذشته داشتند.
رستگاری یادآور شد: دانشگاه علم و صنعت (منطقه چهار)، بوستان رز (منطقه ۲۲) و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) به ترتیب با شاخص های عددی ۷۴، ۸۷ و ۸۸ در سیزدهمین روز متوالی؛
از ابتدای ماه جاری تاکنون کیفیت هوای پایتخت یک در شرایط روز سالم، یک روز در شرایط ناسالم برای همه گروه ها و ۱۶ روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بوده است.
معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه
کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)،۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری – انتشار: محسن فتاحی
تهرام/۹۳۵۳**۱۶۲۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید