خانه / دسته‌بندی نشده / هوای تهران برای حساس‌ها ناسالم می‌شود

هوای تهران برای حساس‌ها ناسالم می‌شود

به گزارش ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که طی صبح امروز (۶ مهر) غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند و با توجه به اینکه تردد خودروها در نخستین روز هفته نسبت به روز گذشته میزان بیشتری دارد، سبب برقراری شرایط نامطلوب در برخی مناطق پایتخت می‌شود.

به‌تدریج با رشد ناپایداری و وزش باد شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود هرچند با توجه به افزایش سرعت باد – بیشتر از ۸ متر بر ثانیه – در بعد ازظهر امروز احتمال گسیل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد وجود دارد.

در اواخر وقت امروز با کاهش میزان ناپایداری جوی همراه با افزایش حجم ترافیک، تجمع آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست؛ اگرچه وزش باد در بهبود نسبی کیفیت هوای شهر تهران موثر است.

با کاهش ناپایداری جوی تا نخستین ساعات فردا (۷ مهر) شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در ساعات اوج ترافیک صبحگاهی فراهم می‌شود و کیفیت هوا در برخی مناطق در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

طی بعد ازظهر فردا نیز افزایش نسبی سرعت باد سبب بهبود موقتی کیفیت هوا می‌شود، اما در ساعات پایانی این روز با حاکمیت جوی آرام و ترافیک شبانگاهی، بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود که به‌ دنبال آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۹۳ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۶۸ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

دعوت رئیس سازمان اورژانس کشور از مردم برای حضور در انتخابات ١۴٠٠

به گزارش ایسنا، متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم دعوت دیگران …

پاسخی بگذارید