خانه / دسته‌بندی نشده / همدان میزبان مسابقات شطرنج جام ملت های آسیا شد

همدان میزبان مسابقات شطرنج جام ملت های آسیا شدرسول منعم روز یکشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: با توجه به انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸، با همکاری فدراسیون شطرنج و پیگیری های صورت گرفته توانستیم امتیاز میزبانی جام ملت های آسیا را دریافت کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان اضافه کرد: مسابقات جام ملت های آسیا از تاریخ چهارم تا سیزدهم مرداد ماه در شهر همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ برگزار می شود.
منعم بیان کرد: همدان سومین استان تاریخ شطرنج کشورمان است که موفق به کسب میزبانی این رقابت ها خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: کشورمان تاکنون در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ به ترتیب در شهرهای اصفهان و تبریز میزبان این رویداد بود.
منعم با قدردانی از هیات شطرنج همدان در پیگیری این میزبانی افزود: ارتباط بسیار خوبی بین فدراسیون و هیات شطرنج همدان وجود دارد.
نخستین دوره این مسابقات در سال ۱۹۷۴ به میزبانی کشور مالزی برگزار شد اما اولین حضور تیم ملی شطرنج ایران در مسابقات جام ملت های آسیا به سال ۱۹۹۱ باز می گردد که کشورمان با ترکیب خسرو هرندی، هادی مومنی، مهدی عفتیان، عباس خاکپور، حسین آریا نژاد و اسماعیل صفر زاده در بین ۱۸ تیم، عنوان دهم آسیا را کسب کرد.
آخرین دوره این مسابقات هم در سال ۲۰۱۶ به میزبانی ابوظبی برگزار شد و تیم مردان کشورمان با ترکیب احسان قائم مقامی، پوریا درینی، پرهام مقصود لو، علیرضا فیروزجا و مسعود مصدق پور در بین ۲۲ تیم، به مقام چهارم دست یافت و تیم بانوان با ترکیب سارا سادات خادم الشریعه، آتوسا پور کاشیان، میترا حجازی پور، آناهیتا زاهدی فر و هما علوی در بین ۱۰ تیم، هفتم شد.
بهترین عنوان کسب شده برای تیم آقایان کشورمان، عنوان سوم مسابقات ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ است.
مسابقات بانوان نیز از سال ۱۹۹۵ برگزار می شود و بانوان ایران در سال های ۲۰۰۵، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ عنوان سوم آسیا را به دست آوردند.
۷۵۲۰/۲۰۹۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید