خانه / دسته‌بندی نشده / همایش ملی مدیریت دانش دردانشگاه علوم دریایی نوشهر به کار خود پایان داد

همایش ملی مدیریت دانش دردانشگاه علوم دریایی نوشهر به کار خود پایان دادبه گزارش ایرنا ، همایش ملی مدیریت دانش صبح امروز با حضور اندیشمندان و صاحبنظران این رشته در تالار خوارزمی دانشگاه علوم دریایی حضرت امام خمینی (ره) نوشهر آغاز به کار کرد.
در این همایش یک روزه ۳۰ مقاله به صورت شفاهی ۱۶۹ مقاله به صورت پوستر ارائه شد و ۷۲ مقاله نیز برای چاپ در کتاب مجموعه مقالات این همایش انتخاب شده است.
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آئین اختتامیه این همایش گفت :‌ امروز باید جایگاه پژوهش در کشور متحول شود به گونه ای سهم تحقیقات و پژوهش در افق چشم انداز ۱۴۰۴ نیز باید به عدد سه افزایش یابد.
قاسم احمدی لاشکی افزود :‌در قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و نقشه جامع علمی کشور سهم پژوهش حدود ۵۶ درصد پیش بینی شده و این عدد بسیار اندک و ناچیزاست.
وی اظهارداشت :‌ برای رسیدن به عدد سه آنچه که به عنوان یک شاخص و استاندارد جهانی مدنظراست فاصله زیادی وجود دارد بنابراین تا رسیدن به این رتبه آموزش نیز مبتنی بر نیاز نباشد پژوهش هم هیچگونه اثری نخواهد داشت.
نماینده مردم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت :‌ امروز وضعیت به گونه ای است که خیلی از رساله ها در دانشگاه ها استفاده نمی شود درحالی که سهم پژوهش در دیگر کشورهای بسیار بالا است.
احمدی لاشکی افزود :‌امروز از دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره ) نوشهر انتظاری که است آن اینکه در حوزه دریایی پژوهش و تحقیقات را در دستور در اولویت برنامه هایش قراردهد.
وی ادامه داد : آنچه که سبب شده از دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره ) تقدیر شود به واسطه ایجاد پارک علم و فناوری کنار این دانشگاه بوده است و اگر پارک های علم و فناوری در کشور تقویت شود بتدریج معضل بیکاری نیز در کشور حل خواهد شد.
درپایان با اهدای لوح تقدیر به ارائه دهندگان مقالات برگزیده تجلیل به عمل آمد.
خبرنگار:‌مهراب زکی پور ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۰۷۸ /۱۶۰۲/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید