خانه / دسته‌بندی نشده / هفته معلم متفاوت در مازندران

هفته معلم متفاوت در مازندرانبه گزارش خبرنگار ایرنا ، در این مراسم که با فراخوان و برنامه ریزی قبلی به مناسبت گرامیداشت هفته معلم برگزار شد ، حدود ۲۵۰ تن از دانش آموزانی که سال ۱۳۵۰ در مدرسه طالب آملی درس می خواندند ، حضور یافتند.
دانش آموزان دهه پنجاهی آمل که برخی از آنان در حال حاضر دارای مسئولیت های اجرایی در بخش های دولتی و خصوصی در سراسر کشور و حتی خارج از کشور هستند ، امروز قید کار و زندگی خود را زدند و پیرانه سر ، یاد دوران نوجوانی افتادند و یک دل سیر خاطرات آن دوران را با یکدیگر مرور کردند.
با این که مراسم در یک تالار پذیرایی برگزار شد و شرکت کنندگان در آن هم بدون استثنا هر کدام بیش از ۵۵ سال از بهار عمرشان سپری شده بود ، ولی مجلس حال و هوای دورهمی دوستانه نوجوانان و جوانانی را داشت که پس از سال ها دوری یکدیگر را می دیدند .
با این که ۱۶ معلم مدرسه طالب آملی در سال ۵۰ در این مراسم حضور داشتند که دهه ۷۰ عمرشان را سپری می کنند ، ولی این موضوع باعث نشد تا جلسه به یک دورهمی تشریفاتی تبدیل شود .
یکی از بخش های جذاب این دورهمی ، تعریف خاطرات دوران مدرسه توسط تعدادی از شرکت کنندگان بود که وقتی با حرکات نمایشی هم همراه می شد ، نشست را از خنده حاضران به مرز انفجار می رساند .
برای بسیاری از این افراد ، دورهمی و دیدار با همکلاسی ها آن هم در یک مکان و پس از حدود نیم قرن غیر ممکن تصور می شد و این یکی از نکاتی بود که سبب شد تا تمامی شرکت کنندگان به اتفاق تاکید کنند که امروز برای همه آنان یکی از بهترین روزهای زندگی بود.
مدیر برگزاری این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت : ایده برگزاری این مراسم حدود سه سال قبل با برگزاری یک دورهمی محدود در داخل مدرسه طالب آملی شکل گرفت و برنامه ریزی کردیم که برای دور هم جمع کردن تمامی همکلاسی ها تلاش جمعی کنیم .
نعمت قربانی افزود : اسامی ۳۴۸ دانش آموز مقطع راهنمایی مدرسه طالب آملی در سال ۵۰ را فهرست کردیم و رایزنی کردیم و سرانجام خوشبختانه موفق شدیم حدود ۲۵۰ نفر را دور هم جمع کنیم .
وی هدف از برگزاری این دورهمی را مرور خاطرات سالیان گذشته برشمرد و گفت : با توجه به این که قصد داشتیم از معلمانمان هم در این مراسم دعوت و قدرداین کنیم ، هفته معلم را برای این کار انتخاب کردیم .
قربانی افزود : احترام قائل شدن به شخصیت والای معلمان وظیفه آحاد مردم جامعه است و این تکریم نباید فقط به یک روز یا هفته خاص منحصر شود، زیرا معلمی ایجاب می کند که این شخصیت ارزشمند هر روز مورد تکریم قرار گیرد.
وی گفت : متاسفانه به علت دغدغه های زیاد و درگیر شدن با مشکلات زندگی ، بسیاری از افراد خاطرات خوش گذشته و حتی معلمان و کلاس و درسشان را که روزی از آنجا به جایگاه و مقام فعلی رسیدند فراموش کردند در حالی که اگر جایگاه علم و عالم در جامعه ای فراموش شود ، جامعه به تباهی کشیده خواهد شد.
۷۳۲۷/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید