خانه / دسته‌بندی نشده / نگهداری اطلاعات هویتی ایرانیان از سال۱۲۹۷ تاکنون در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور

نگهداری اطلاعات هویتی ایرانیان از سال۱۲۹۷ تاکنون در پایگاه اطلاعات جمعیت کشوربه گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، حمید درخشان‌نیا عصر یکشنبه در دیدار با استاندار گیلان در رشت با بیان این مطلب افزود: تاکنون ۳۳ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور صادر شده است.
وی احراز هویت افراد به صورت الکترونیکی و امضای الکترونیکی اشخاص را از جمله مأموریت‌های اصلی کارت ملی هوشمند ذکر و اضافه کرد: در دولت الکترونیک تمامی دریافت خدمات از طریق کارت ملی هوشمند امکان‌پذیر خواهد بود.
درخشان نیا کلید ورود به دولت الکترونیک را کارت هوشمند ملی دانست و شفافیت، سهولت، تسریع در کارها و ایجاد اطمینان بین مردم و دولت را از جمله مهمترین مزایای این کارت عنوان و بیان کرد کرد: در آینده ای نزدیک مردم می توانند بسیاری از کارها را بدون مراجعه به بانک یا اداره ها و دستگاه های اجرایی از محل اقامت خود انجام دهند و در وقت و هزینه شان صرفه جویی شود.

** نقش موثر ثبت بموقع وقایع حیاتی در برنامه ریزی های کشور
استاندار گیلان نیز ثبت بموقع وقایع حیاتی و ارائه آمارهای دقیق جمعیتی را در برنامه ریزی های کشور موثر دانست و بر لزوم پیوند اطلاعات مکانی با اطلاعات هویتی افراد تأکید کرد و گفت: پیوند اطلاعات هویتی با جغرافیایی و مکانی افراد، علاوه بر خدمات رسانی بهتر به مردم، کشور را نیز از اجرای سرشماری بی‌نیاز خواهد کرد.
مصطفی سالاری ارتباط دستگاه‌های خدمات رسان به سامانه ثبت احوال کشور را امری مهم در روند خدمت‌رسانی دقیق و سریع به مردم ذکر و گیلان را از استان‌های برتر در ثبت بهنگام وقایع تولد و وفات عنوان کرد.
وی اظهار داشت: ثبت بموقع وقایع حیاتی و ارائه آمارهای دقیق جمعیتی، نقش موثری در برنامه ریزی های کشور دارد و لازم است هرچه سریعتر نمایندگی ثبت احوال در بخش دیلمان از توابع شهرستان سیاهکل در شرق استان گیلان راه اندازی شود.
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، گیلان دارای ۱۶ شهرستان، ۵۲ شهر و ۴۳ بخش، ۱۰۹ دهستان و ۲ هزار و ۵۸۳ آبادی دارای سکنه است. این استان همچنین افزون بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۶۰ درصد شهرنشین و ۴۰ درصد روستانشین هستند.
گیلان از نظر تراکم نسبی جمعیت، پس از استان تهران در جایگاه دوم است.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:کبیری
۷۲۹۴/۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید