خانه / دسته‌بندی نشده / نوبخت: مهمترین و راهبردی ترین هدف کشور، توسعه یافتگی است

نوبخت: مهمترین و راهبردی ترین هدف کشور، توسعه یافتگی استبه گزارش خبرنگار ایرنا محمدباقر نوبخت غروب جمعه در مراسم بهره برداری از پروژه های صداوسیمای مرکز گیلان با بیان این مطلب اظهار کرد: به همین جهت در سند چشم انداز ۲۰ ساله نظام اسلامی که مزین به تأیید مقام معظم رهبری است، ایران در سال ۱۴۰۴ باید کشوری توسعه یافته و در جایگاه برتر اقتصادی، علمی و فناوری باشد.
وی ادامه داد: امروز بعد از قانون اساسی، فرادست ترین سند، همین سند چشم انداز ۲۰ ساله است و در تارک این سند، مسئله توسعه می درخشد.
نوبخت با اشاره به حضور خود در رأس سازمان برنامه و بودجه، این سازمان را نهادی عنوان کرد که راهبری و رصد توسعه را در صدر مأموریت های خود دارد و افزود: بدون تردید کارهای ارزشمندی مانند تونل هایی که در آزادراه قزوین – رشت احداث شده و نیز خط ریلی این مسیر، در کشور انجام شده است.
وی از صدا و سیما خواست پشت صحنه تلاش های انجام شده برای احداث راه آهن قزوین – رشت که کار پرصعوبتی است را برای مردم به تصویر بکشند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه پروژه های فنی صدا و سیما که بخشی از آنها امروز به بهره برداری رسید را نیز از جمله کارهای ارزشمند خواند و گفت: این پروژه ها جنسیت فرهنگی دارند.
وی فرهنگ را از بین ابعاد مختلف توسعه، هم بستر توسعه و هم هدف توسعه دانست و گفت: گرچه ایران اسلامی هم اکنون در جایگاه هجدهم اقتصادی دنیاست و چنانچه در جایگاه اول هم باشد؛ اگر مقوله فرهنگ در توسعه ما وجود نداشته باشد، خود را جامعه توسعه یافته نمی دانیم.
نوبخت تصریح کرد: بر این مبنا ، مجموعه پروژه هایی که می تواند مسائل توسعه ما را تحکیم ببخشد، برای ما مهم است و به صدا و سیما نیز بر اساس بیان امام راحل که از آن بعنوان دانشگاه یاد کردند، توجه داریم.
معاون رئیس جمهوری با تصریح اینکه دولت از فعالیت های فاخر و اثربخش صدا و سیما پشتیبانی می کند، گفت: از امکانات پیشرفته و روز دنیا استفاده کنید چراکه جمعی از ملت ایران که اکثریت آنها نسل جوان هستند، جزو مخاطبان شما محسوب می شوند.
وی ادامه داد: نسل جوان توسط رسانه های معاند به بدراهی و گمراهی تشویق می شوند و صدا و سیما باید به گونه ای عمل کند که با بهره گیری از جاذبه های مختلف، راه اصیل اسلام ناب محمدی (ص) را به آنان بنمایاند.
نوبخت در خاتمه سخنانش، میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و سالروز ولادت امام خمینی (ره) را تبریک گفت و افتتاح پروژه های صدا و سیمای مرکز گیلان در این روز را به فال نیک گرفت.
افتتاح پروژه ساختمان جدید تولید و پخش مرکز گیلان، افتتاح استودیوی بزرگ تولید، افتتاح فرستنده های پرقدرت تلویزیونی و دیجیتال ساخت ایران و دیجیتال سازی ۲۰۰ ایستگاه ماهواره ای استان از جمله پروژه هایی بود که امروز به بهره برداری رسید.
۷۴۷۱/۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید