خانه / دسته‌بندی نشده / نوبخت: دولت همه توان خود را برای کمک به کشاورزان به کار می گیرد

نوبخت: دولت همه توان خود را برای کمک به کشاورزان به کار می گیردبه گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدباقر نوبخت در جریان سفر به گیلان عصر دوشنبه در نشست بررسی اجرای مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان در رشت بیان کرد: در جلسه‌ شب گذشته هیأت وزیران، تلاش دولت بر این بود تا با توجه به کاهش نزولات آسمانی نسبت به سال گذشته، تدابیری برای تأمین آب زراعی و مدیریت این بخش انجام دهد تا کشاورزان در سال زراعی آینده، با مشکل مواجه نشوند.
وی به بررسی مشکلات آب زراعی و لزوم تمهیدات لازم در استان گیلان نیز اشاره و اضافه کرد: برای تأمین ذخایر آبی به اعتبار ساخت هفت سد لاستیکی که ۲۵ میلیارد تومان به آن اختصاص پیدا کرده بود، ۱۰ میلیارد دیگر نیز افزایش دادیم تا این سدها در سال آینده به اتمام برسد.
نوبخت همچنین از تخصیص ۳۰ میلیارد تومان دیگر برای تجهیز و پاکسازی انهار کشاورزی گیلان در آستانه سال زراعی جدید خبر داد و افزود: علاوه بر این، با توجه به رفع موانع زیست محیطی ساخت سد شفارود در شهرستان رضوانشهر، ۳۵ میلیارد تومان برای ساخت این سد در غرب گیلان طی ۲ هفته‌‌ گذشته تخصیص یافت.
معاون رئیس جمهوری با ابراز امیدواری از اینکه تخصیص این اعتبارات روند فعالیت های کشاورزی گیلان در سال آینده را تسهیل کند، گفت: دولت هرچه در توان داشته باشد، در جهت کمک به کشاورزان به کار می گیرد.
نوبخت همچنین به اهتمام دولت در جلوگیری از واردات بویژه در زمان عرضه محصولات اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تا ورود محصولات خارجی منجر به رقابت با محصولات داخلی در زمان توزیع نشود.
وی با اشاره به اینکه طبق قانون تعهد دولت نسبت به چایکاران تاکنون پرداخت شده، افزود: باتوجه به اینکه باخبر شدیم هنوز بخشی از مطالبات چایکاران باقیمانده که حداکثر تا پایان بهمن ماه جاری، تمامی مطالبات آنان پرداخت می شود.
استاندار گیلان نیز در این نشست با اشاره به ارائه گزارش مدیران دستگاه های اجرایی از روند اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهوری به گیلان گفت: پیگیری و اجرایی شدن مصوبات سفر دولت تدبیر و امید به گیلان به صورت مستمر در دستور کار مدیران قرار دارد.
وی به کاهش ۲۰۰ میلیون متر مکعبی ذخیره سد سفیدرود در مقایسه با مدت مشابه پارسال اشاره و اضافه کرد: اقدامات حمایتی دولت بویژه سازمان برنامه و بودجه برای تجهیز نهرها و ساخت هفت سد لاستیکی، گامی مهم برای تامین آب شرب کشاورزی استان در سال آینده است.
محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین دوشنبه شب، به طور سرزده از مراحل احداث ساختمان ایستگاه راه آهن قزوین – رشت در فلکده رشت بازدید کرد و از نزدیک در جریان اقدامات در حال اجرا قرار گرفت.
ساختمان اصلی ایستگاه راه آهن قزوین – رشت بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گزارش ایرنا مراسم خانه دار شدن ۱۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان نیز امروز (دوشنبه) با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در رشت برگزار شد.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:کبیری
۷۲۹۴/۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید