خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده مجلس: وزارت عمران روستایی تشکیل شود

نماینده مجلس: وزارت عمران روستایی تشکیل شودبه گزارش ایرنا نظر افضلی روز شنبه در آیین افتتاح طرح های هادی در مناطق روستایی استان خراسان جنوبی افزود: سازمان عمران روستایی از درجه اعتبار بالایی برخوردار است.
وی گفت: توسعه روستایی شرق کشور مغفول مانده است و حاشیه نشینی حاصل از آن ما را با مشکل های فراوانی مواجه خواهد کرد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه ۷۵ درصد جمعیت کشور را شهرنشینی در برگرفته است و فقط ۲۵ درصد در روستاها زندگی می کنند که در مدیریت این مهم غفلت کردیم.
وی افزود: در کشورهای مختلف مانند ویتنام فقط ۳۰ درصد مردم زندگی شهری را انتخاب می کنند و روستاها را به بهترین نحو حفظ کرده اند اما با غفلتی که وجود آمده این آمار در ایران برعکس است.
افضلی با بیان اینکه روستاییان کشور و استان با مشکلات زیادی رو به رو هستند گفت: با اقتصاد موجود زندگی در روستا بسیار سخت است و این مهمترین علت مهاجرت از روستا و به وجود آمدن پدیده حاشیه نشینی در شهرهاست.
وی اظهار کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک خراسان جنوبی این استان باید ویژه دیده شود زیرا استانی با این وسعت و جمعیت ۷۵۰ هزار نفری نیازمند توجه ویژه است.
وی مشارکت مردم در اجرای طرح هادی را یکی از ظرفیت های این استان بیان کرد و گفت: امیدواریم نگاه ویژه مسئولان و مشارکت مردمی منجر به توسعه همه جانبه در استان شود.
طرح های هادی روستای بزقنج، شریف آباد، میانرود و ابراهیمی امروز (شنبه) با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مسئولان استانی در شهرستان های بیرجند، سربیشه و نهبندان خراسان جنوبی افتتاح شد.
روستای بزقنج واقع در شهرستان بیرجند، با جمعیتی معادل ۵۸ خانوار و ۱۷۹ نفر است که تاکنون ۲۸۶ میلیون تومان در سه فاز بهسازی در قالب طرح هادی هزینه شده است.
روستای شریف آباد شهرستان بیرجند با ۵۰ خانوار و ۱۸۳ نفر جمعیت از سال ۱۳۹۰ در این طرح قرار گرفته و تاکنون ۱۶۱ میلیون تومان در آن هزینه شده است.
در روستای میانرود سربیشه با ۱۳۷ نفر جمعیت و ۴۵ خانوار، طرح هادی از سال ۹۴ آغاز و تاکنون ۱۹۶ میلیون تومان صرف پروژه های بهسازی شده است.
طرح هادی در روستای ابراهیمی شهرستان نهبندان هم با جمعیتی معادل ۵۱ خانوار و ۱۷۳ نفر جمعیت از سال ۹۵ آغاز شده و تاکنون ۲۲۴ میلیون تومان در آن هزینه شده است.
خراسان جنوبی با ۱۵۱ هزار کیلومتر مربع مساحت و ۱۱ شهرستان دارای سه هزار و ۵۶۰ آبادی است که از این تعداد یکهزار و ۷۵۲ آبادی دارای سکنه است و ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.
۳۲۱۵*۳۰۲۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید