خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده مجلس: سخنان ترامپ درباره ایران نقض قوانین سازمان ملل بود

نماینده مجلس: سخنان ترامپ درباره ایران نقض قوانین سازمان ملل بودعلی کاظمی باباحیدری روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:رد درخواست آمریکا از سوی رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد برای برگزاری نشست فوری درباره اتفاقات ایران، نشان داد که ترامپ و آمریکا دیگر اعتباری در جهان ندارند.
وی تصریح کرد: جهان به این نتیجه رسیده است که از نظر ثبات شخصیتی ترامپ مشکل دارد و مانند یک رئیس جمهوری یا دیپلمات سخن نمی گوید.
به گفته وی، مشاوران نزدیک رئیس جمهوری آمریکا نیز به این نتیجه رسیده اند که سخنان ترامپ درباره ایران بیهوده است و ثبات ندارد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان ترامپ درباره ایران، نقض تمام قواعد و قوانین بین المللی است و این سخنان مداخله آشکار در سیاست ایران است و باید جهان نسبت به آن واکنش نشان دهند.
کاظمی یادآور شد: ترامپ پیش از این در سخنرانی بر ضد ملت ایران و اعلام راهبرد امنیتی خود ایرانیان را ‘ملتی تروریست مانند بعضی دیگر’ خطاب کرده بود، در حالی که بزرگترین حامی تروریست در جهان خود آمریکاست.
وی گفت: ایران یک کشور یکپارچه و متحد با همه اقوام و قومیت هاست و کسی حق ندارد به این وحدت و همدلی مردم خدشه وارد کند.
این نماینده مجلس با اشاره به واقع اخیر در کشور گفت: همانگونه که رئیس جمهوری نیز اعلام کرد، نقد و اعتراض حق مردم است اما نباید اجازه داد از این نقدها، سوء استفاده شود و به حاکمیت و وحدت مردم ضربه وارد شود.
به گزارش ایرنا، نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد که واشنگتن از شورای امنیت سازمان ملل می خواهد تا دو روز آینده در خصوص اتفاقات اخیر داخلی در ایران نشست فوری برگزار کند.
با این حال، خیرات عمروف رییس دوره‌ ای شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز از پاسخ منفی این شورا به درخواست نماینده آمریکا برای برگزاری نشست فوری در مورد برخی از اعتراضات در ایران خبر داد.
خبرنگار : محمود رئیسی ** انتشار دهنده :پروانه امانی
۲۰۹۷ /۱۳۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید