خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده مجلس: تامین 4میلیون تن قیر رایگان تصویب شد

نماینده مجلس: تامین 4میلیون تن قیر رایگان تصویب شدعلی قربانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس، شرکت ملی نفت موظف است از محل منابع در اختیار خود معادل ریالی چهارمیلیون تن قیر رایگان تا سقف 30 هزار میلیارد ریال را در اختیار وزارت خانه های مختلف قرار دهد.
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی افزود: 54 درصد از قیرهای رایگان امسال در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می گیرد تا در اجرای روکش آسفالت و آسفالت راه های روستایی و معابر محلات هدف بازآفرینی شهری مورد استفاده قرار گیرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از قیرهای رایگان، 17 درصد است که برای آسفالت معابر و بهسازی روستاها و انجام طرح و پروژه های مشارکتی با دهیاری ها صرف می شود.
وی خاطرنشان کرد: 13 درصد از قیرهای رایگان برای اجرای آسفالت معابر شهرهای با جمعیت زیر 50 هزار نفر جمعیت در اختیار وزارت کشور قرار می گیرد.
قربانی اظهار داشت: 13 درصد از قیرها برای اجرای خاکپوش (مالچ) به وزارت جهاد کشاورزی و 3درصد برای نوسازی مدارس به وزارت آموزش و پرورش اختصاص می یابد.
نماینده مردم پنج شهرستان استان خراسان شمالی گفت: امید است با این میزان قیر رایگان طرح های عمرانی در شهرها و روستاها سرعت گیرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت برای امسال پیشنهادی در زمینه تامین قیر رایگان نداشت و این میزان قیر با پیشنهاد نمایندگان مجلس تامین می شود.
7185/ 6042انتهای پیام /*


درباره gohari