خانه / دسته‌بندی نشده / نصب تندیس شهید احمد سوداگر در تهران

نصب تندیس شهید احمد سوداگر در تهران

به گزارش ایسنا، محمدجواد حق شناس در آیین رونمایی از تندیس سردار شهید حاج احمد سوداگر که به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در منطقه ٢ ساخته شده است گفت: شهید احمد سوداگر همه خوبی ها را یکجا در خود داشت؛ کمتر از دو دهه از عمرش گذشته بود که درگیر مبارزات قبل از انقلاب علیه نظام ستم شاهی شد.

وی افزود: شهید سوداگر با پیروزی انقلاب اسلامی در زادگاه خویش یعنی دزفول قهرمان در اولین روزهای تشکیل سپاه انقلاب اسلامی به سپاه پیوست و از روزهای آغاز جنگ به دلیل موقعیت شهر دزفول در جنگ حضور یافت.

وی ادامه داد: سردار شهید سوداگر تا پایان جنگ در جایگاه های رفیعی حضور موثر داشت و پس از جنگ هم در جایگاه کسب علم و دانش در حوزه مدیریت به کار تحصیل و در نهایت تدریس پرداخت. در دانشگاه امام حسین (ع) تجربیات و آموخته هایش را در اختیار دانشجویان گذاشت و نیروهای ارزشمندی را پرورش داد.

حق شناس تاکید کرد: شهید سوداگر یکی از چهره های تاثیرگذار در حوزه عملیات مقابله با دشمن در بخش اطلاعاتی و امنیتی بود و متاسفانه چه زود این شخصیت ارزشمند را در اوج از دست دادیم.

وی ادامه داد: یکی از کارهای ارزشمند که به حق مدیریت شهری باید انجام می داد پاسداشت یاد و خاطره همین شهید والامقام بود که خوشبختانه تندیس وی در یکی از محورهای اصلی شهر استوار و سرافراز نصب شد تا حداقل توجه در حق چنین مردان بزرگی داشته باشیم.

در بخش دیگری از این مراسم صفات شهردار منطقه ٢ نیز با تاکید بر اینکه شهید سوداگر در طول نیم قرن زندگی پرشکوه خود خدمات ارزنده ای در حوزه مسایل مربوط به جنگ و جبهه ارائه کرده است افزود: شهید سوداگر متولد شهری بود که مظهر ایثار، مقاومت و شهادت بوده است؛ دزفول مردمانی دارد که اسطوره شهامت و ایثار هستند و در طول دوران دفاع مقدس ایثار بسیاری برای این آب و خاک داشته اند.

وی افزود: شهید سوداگر ١٢ بار در جبهه مجروح شدند اما بار دیگر برگشتند تا خدمت کنند. باید در منطقه ٢ به خود ببالیم که تندیس این شهید در این منطقه نصب شده است.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

برگزاری پایگاه مشاوره حقوقی به مناسبت هفته قوه قضاییه در متروی تهران

به گزارش ایسنا،‌ پایگاه مشاور حقوقی به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری …

پاسخی بگذارید