خانه / دسته‌بندی نشده / نسبت معوقات بانک مهر ایران زیر یک درصد است

نسبت معوقات بانک مهر ایران زیر یک درصد استمرتضی اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه با بیان اینکه معوقات سنگین یکی از مشکلات سیستم بانکی محسوب می شود، افزود: بازگشت به موقع تسهیلات یکی از شاخصه های این بانک بوده و سنت حسنه قرض الحسنه در این بانک به خوبی جا افتاده است.
وی اضافه کرد: نسبت معوقات در آذربایجان غربی حدود چهار دهم درصد است که از میانگین شعبه های قرض الحسنه کشور پایین تر بوده و این استان جزو سه استان برتر کشور است.
وی بیان کرد: در سال گذشته ۳۱ هزار فقره تسهیلات به ارزش چهار هزار میلیارد ریال در آذربایجان غربی پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی صندوق خانوادگی با سقف ۲۰۰ میلیون ریال از طرح های خلاقانه این بانک محسوب می شود، گفت: مبلغ نهایی این صندوق، ۲ برابر مبلغ پرداختی اولیه توسط اعضای صندوق بوده و مدت زمان تقسیط نیز جهت بازپرداخت آسان آن ۲ برابر خواهد بود.
وی افزود: تاکنون مدیریت ۹۳ صندوق خانوادگی در ۲ ماهه نخست سال جاری در آذربایجان غربی به بانک قرض الحسنه مهر ایران واگذار شده است.
وی با اشاره به اینکه ساخت بیمارستان، خانه بهداشت و مدرسه و پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی به زنان سرپرست خانوار در حوزه مسئولیت های اجتماعی این بانک قرار می گیرد، افزود: ۶۷ فقره تسهیلات زنان سرپرست خانوار طی سال گذشته در آذربایجان غربی پرداخت شده بود که این آمار در ۲ ماهه نخست سال جاری به ۳۰۰ فقره افزایش پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه این بانک در یک دهه گذشته به حدود سه میلیون و ۳۰۰ نفر به ارزش ۲۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت کرده است، افزود: در سال گذشته ۷۵۰ هزار نفر به ارزش ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی دریافت کرده اند و یک سوم پرداختی یک دهه پیش در سال ۱۳۹۶ انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه بانکداری اجتماعی با هدف توجه به بانکداری خرد رسالت این بانک محسوب می شود، افزود: حداقل تسهیلات قرض الحسنه در این بانک ۳۰ میلیون ریال و حداکثر آن ۲۰۰ میلیون ریال بوده و میانگین تسهیلات برای هر مراجعه کننده در سال گذشته ۱۱۰ میلیون ریال بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد تا طی سال جاری یک میلیون فقره تسهیلات بانکی به ارزش ۱۲۰ هزار میلیارد ریال در شعبه های این بانک در کشور پرداخت شود.
به گزارش ایرنا بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف گسترش معارف و مبانی شرع اسلام و فرهنگ قرض الحسنه و تعمیق هر چه بیشتر این سنت حسنه در جامعه به ویژه احیای مطلوب مبانی اقتصادی اسلامی در نظام بانکی کشور در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد.
تحقق اصل مهرورزی و عدالت محوری و برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی و تلاش در راستای خدمت به بندگان خدا از طریق رفع نیازهای اقشار کم درآمد جامعه از ضرورت های راه اندازی این بانک عنوان شده است.
بانک قرض الحسنه مهر ایران با ۵۳۰ شعبه فعال در کشور با کارمزد چهار درصد در حال خدمات رسانی است در حالی که امکان پرداخت تسهیلات برای بانک های تجاری با کارمزد ۴ درصد کمتر میسر است زیرا وظیفه آنان اعطای تسهیلات برای فعالیت های تولیدی بنگاه های اقتصادی است.
۷۱۲۹/۳۰۷۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید