خانه / دسته‌بندی نشده / نخستین برج فناوری استانی کشور در تبریز افتتاح شد

نخستین برج فناوری استانی کشور در تبریز افتتاح شدبه گزارش ایرنا، رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور شامگاه دوشنبه در آئین افتتاح این برج گفت: 89 شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی وجود دارد که به نسبت جمعیت استان کم است.
بهزاد سلطانی گفت: این شرکت ها تاکنون 420 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که این رقم باید حداقل به 800 میلیارد ریال می رسید.
وی افزود: اکنون رتبه استان آذربایجان شرقی از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان در کشور پنجم است و بر اساس هدف گذاری انجام شده در سه سال آینده باید به رتبه سوم ارتقا یابد.
وی اظهار کرد: امروز ساختمان شرکت های دانش بنیان در تبریز با حضور 24 شرکت افتتاح شد و اگر تعداد این شرکت ها افزایش یابد، ساختمان های دیگری نیز خریداری و افتتاح می شود.
سلطانی ادامه داد: برای اینکه استان از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان به رتبه دوم کشوری ارتقا یابد، باید تعداد شرکت های دانش بنیان به 600 مورد برسد تا از بین آنها 316 مورد نهایی شود.
وی اضافه کرد: این شرکت ها باید 594 طرح ارایه دهند که از این تعداد 277 طرح در صندوق نوآوری مصوب می شود و از این تعداد نیز 178 طرح باید خاتمه یابد.
به گزارش ایرنا صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار و تجاری‌سازی نوآوری‌ها، دستاوردهای پژوهشی، اختراعات و کاربردی شدن دانش از طریق ارائه کمک‌ها و خدمات مالی و پشتیبانی به شرکت‌ها و مؤسسه های دانش‌بنیان تشکیل شده است.
برج فناوری ربع رشیدی تبریز در حقیقت نخستین مجتمع استانی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و هفتمین برج فناوری کشور به شمار می رود.
6132/3072/3071انتهای پیام /*


درباره gohari