خانه / دسته‌بندی نشده / نخستین برج فناوری استانی کشور در تبریز افتتاح شد

نخستین برج فناوری استانی کشور در تبریز افتتاح شدبه گزارش ایرنا، رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور شامگاه دوشنبه در آئین افتتاح این برج گفت: ۸۹ شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی وجود دارد که به نسبت جمعیت استان کم است.
بهزاد سلطانی گفت: این شرکت ها تاکنون ۴۲۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که این رقم باید حداقل به ۸۰۰ میلیارد ریال می رسید.
وی افزود: اکنون رتبه استان آذربایجان شرقی از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان در کشور پنجم است و بر اساس هدف گذاری انجام شده در سه سال آینده باید به رتبه سوم ارتقا یابد.
وی اظهار کرد: امروز ساختمان شرکت های دانش بنیان در تبریز با حضور ۲۴ شرکت افتتاح شد و اگر تعداد این شرکت ها افزایش یابد، ساختمان های دیگری نیز خریداری و افتتاح می شود.
سلطانی ادامه داد: برای اینکه استان از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان به رتبه دوم کشوری ارتقا یابد، باید تعداد شرکت های دانش بنیان به ۶۰۰ مورد برسد تا از بین آنها ۳۱۶ مورد نهایی شود.
وی اضافه کرد: این شرکت ها باید ۵۹۴ طرح ارایه دهند که از این تعداد ۲۷۷ طرح در صندوق نوآوری مصوب می شود و از این تعداد نیز ۱۷۸ طرح باید خاتمه یابد.
به گزارش ایرنا صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار و تجاری‌سازی نوآوری‌ها، دستاوردهای پژوهشی، اختراعات و کاربردی شدن دانش از طریق ارائه کمک‌ها و خدمات مالی و پشتیبانی به شرکت‌ها و مؤسسه های دانش‌بنیان تشکیل شده است.
برج فناوری ربع رشیدی تبریز در حقیقت نخستین مجتمع استانی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و هفتمین برج فناوری کشور به شمار می رود.
۶۱۳۲/۳۰۷۲/۳۰۷۱انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید