خانه / دسته‌بندی نشده / نتایج هفته پایانی کورس اسبدوانی آق قلا مشخص شد

نتایج هفته پایانی کورس اسبدوانی آق قلا مشخص شدبه گزارش شامگاه جمعه خبرنگار ایرنا این رقابت ها با استقبال مشتاقان به ورزش سوارکاری و با حضور فرماندار و رییس اداره ورزش و جوانان و فرمانده انتظامی آق قلا و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان برگزار و در پایان ۶۷۹ میلیون ریال جایزه نقدی به چابکسواران، مالکان و مربیان اسب های برتر اهدا گردید.
رقابت های این هفته با عنوان بزرگداشت شهدای مرزبانی حادثه تروریستی چالدران آذربایجان غربی و گرامیداشت شهید مهدی کلته از شهدای این حادثه و از اهالی شهرستان گمیشان استان گلستان برگزار شد.
در دور اول شش راس دو ساله ۱۶ تا ۲۰ امتیازی دو خون برای مسافت هزار و دویست متر وارد دپار شدند که عبدالرحیم آرمیده با اسب اوسین بولت قهرمان شد و کمال دلیجه عطا با اسب ماکان و محمد خوجملی با اسب آسکیس به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان ۱۱ راس مبتدی نبرده از نژاد دو خون به مسافت هزار متر بود که کمال دلیجه عطا با اسب آچیلای عنوان اول را به دست آورد و ید محمد غراوی با اسب میراث بندر و رامین قهرمانی با اسب آی سیلا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.
در دور سوم ۱۱ راس اسب ۳ تا ۴ ساله ۱۶ تا ۲۲ امتیازی نژاد دو خون به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب یوتاب قهرمان شد و ستار مهرانی با اسب فرانکل و آق اویلی بشگرد با اسب وفا خالق با اسب بارون به مقام دوم و سوم دست یافتند .
رقابت در دور چهارم میان ۱۱ راس اسب‌ دوخون دو ساله ۲تا ۴ امتیازی به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب انجوی قهرمان شد و آرمین آق آتابای با اسب لیدی ناز و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم ۹راس اسب ۳ تا ۴ ساله ۳۶ تا ۳۸ امتیازی دو خون در مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب ماه سلطان به عنوان نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و محمد خوجملی با اسب طاها هورس و نور محمد بهادر با اسب آلکس دوم و سوم شدند .
در دور ششم ۹راس اسب مبتدی نبرده از نژاد ترکمن در مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که جواد آچاک با اسب دستم گل صوفیان قهرمان شد و پیمان قلر عطا با اسب دل آرا جلیل دوم شد و عنوان سومی این دور به رامین قهرمانی با اسب بارین مهر رسید.
در رقابت های امروز اسب های داز تاچر,رپتور , سلوی ناز و آل مرد از حضور در رقابت ها کنار رفتند .
از نکات قابل توجه در حاشیه این رقابت ها برگزاری مسابقه دو ومیدانی بین نونهالان و نوجوانان تماشاچی بود که با حضور بیش از ۵۰ نفر ابرگزار و به نفرات برتر هدایایی اهدا شد .
همچنین برنامه له له خوانی و ذکر خنجر توسط نوجوانان ترکمن اجرا شد .
آق قلا در شمال گلستان واقع بوده و همه ساله قبل از مسابقات پاییزه گنبد کاووس، میزبان رقابت های کورس سوارکاری استان است.
۷۳۳۳/۱۶۴۸
خبرنگار: علی قاسمعلی, انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید