خانه / دسته‌بندی نشده / نایب رییس مجلس: توسعه دانشگاهی کشور نامتوازن است

نایب رییس مجلس: توسعه دانشگاهی کشور نامتوازن استبه گزارش ایرنا، مسعود پزشکیان امروز شنبه در آیین بزرگداشت سالروز شهادت استاد مطهری و گرامیداشت روز معلم در تالار وحدت دانشگاه تبریز افزود: البته توسعه نامتناسب دانشگاه ها ریشه در گذشته دارد.
وی ادامه داد: اگر در گذشته ایجاد رشته، جذب دانشجو و ایجاد مراکز دانشگاهی با توجه به نیاز منطقه و روز جامعه صورت می‌گرفت و سرمایه و انرژی کشور و جوانان در مسیر درست هدایت می‌شد، امروز مشکلات کمتری در جامعه داشتیم.
وی با بیان اینکه ارزش و مقام انسان ها با سطح آگاهی، دانایی و علم آنان سنجیده می‌شود، تشریح کرد: انسان‌های فهیم، خلاق، عالم و توانمند موجب پیشرفت و سربلندی ملت و کشور می‌شوند و این گونه نیروی های انسانی توانمند در دانشگاه‌ها یافت می شود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هدف آفرینش انسان اظهار داشت: خداوند متعال انسان را آفرید تا جانشین او در روی زمین باشد و علت این امر هم فهم، علم و دانایی بشر بوده است.
پزشکیان با تاکید بر اینکه تنها راه نجات کشور از مشکلات مبتلابه، حضور فعال دانشگاهیان در عرصه های مختلف جامعه است، گفت: اساتید و دانشگاه‌ها باید برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم راه‌حل ارائه کنند زیرا هیچ مشکلی نیست که به دست نخبگان این کشور حل نشود.
در این آیین از ۲۷ استاد و ۶ کارشناس نمونه آزمایشگاه دانشگاه تبریز تجلیل شد.
۵۱۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید