خانه / دسته‌بندی نشده / ناهماهنگی والیبال ایران مقابل فرانسه دور از انتظار بود

ناهماهنگی والیبال ایران مقابل فرانسه دور از انتظار بودعزیز پرتوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه بازیکنان تیم ملی ایران سالهاست که در کنار هم بازی می کنند، بیان کرد: این ناهماهنگی در هر چهار ست بازی مقابل فرانسه کاملا مشهود بود و پیروزی ست دوم ایران نیز بیشتر به دلیل اشتباه های فردی فرانسه در چند پوئن آخر به دست آمد.
این مربی با تجربه ارومیه ای ادامه داد: در یک مسابقه همواره بازی خوب، دلچسب تر از کسب نتیجه است و وقتی تیمی خوب بازی می کند، حتی اگر شکست هم بخورد مورد تشویق قرار می گیرد ولی تیم ایران علاوه بر شکست مقابل فرانسه بازی ضعیفی نیز انجام داد.
وی افزود: پایین بودن سطح کیفی و فنی و فشردگی لیگ باشگاه های ایران موجب شده است تا بازیکنان ایرانی از سطح حرفه ای والیبال جهان به دور باشند و در میادین بین المللی دچار ناهماهنگی شده و به نوعی وارد بازی احساسی شوند.
مربی بین المللی والیبال با اشاره به جوانگرایی و دعوت از چند بازیکن جوان به ترکیب تیم ایران، گفت: این تغییر و تحول باید از سال گذشته بر پیکره تیم تزریق می شد زیرا یک جوان نمی تواند یک شبه راه صد ساله برود و باید پله به پله ترقی کند تا ثبات و ماندگاری خود را در ساختار اصلی تیم ملی حفظ کند.
وی ادامه داد: بازیکنان اغلب تیم های ملی در لیگ های مختلف سطح یک جهان بازی می کنند و همواره در جریان والیبال روز دنیا قرار دارند به طوری که تا ۲ هفته قبل از شروع لیگ ملت های والیبال شاغل هستند و با آمادگی کامل وارد این رقابت ها می شوند.
پرتوی گفت: در تیم ایران به جز میلاد عبادی پور که در لیگ لهستان توپ می زند مابقی بازیکنان نزدیک به ۲ ماه است از لیگ باشگاهی به دور هستند و ماحصل آن همین ناهماهنگی است که مقابل فرانسه مشاهده کردیم.
وی تیم ملی چین را یکی از تیم های قدرتمند آسیایی در این دوره از لیگ ملت های والیبال عنوان کرد و افزود: ایران مقابل تیم های استرالیا و ژاپن کار سختی پیش رو ندارد و می تواند به راحتی مقابل آنها به پیروزی برسد.
به گزارش ایرنا تیم ملی ایران جمعه شب در نخستین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال که در شهر روئن برگزار شد با نتیجه سه بر یک مقابل تیم ملی فرانسه شکست خورد.
ست های اول، سوم و چهارم این مسابقه با امتیازات ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۷ به سود فرانسه به پایان رسید و ایران فقط در ست دوم با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسید.
تیم ملی والیبال ایران در دومین و سومین دیدار خود از ساعت ۱۹:۳۰ امروز شنبه، پنجم خرداد ماه به مصاف استرالیا و روز یکشنبه، ششم خرداد از ساعت ۱۷:۳۰ به مصاف ژاپن می رود.
هم اکنون سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، میثم صالحی و محمدرضا حضرت‌ پور پنج بازیکن ارومیه ای حاضر در لیگ ملت های والیبال هستند.
به گزارش ایرنا عزیز پرتوی (ملی پوش و بازیکن دهه های ۱۳۴۰و ۱۳۵۰ ایران) در بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران به همراه یدالله کارگرپیشه و محمود محب، مثلث ارومیه ای‌ تیم ملی ایران را تشکیل می‌دادند.
۷۱۵۶/۳۰۷۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید