خانه / دسته‌بندی نشده / موسیقی محلی و اقوام ایرانی در برج آزادی اجرا می شود

موسیقی محلی و اقوام ایرانی در برج آزادی اجرا می شودنعمت اله پایان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برهمین اساس گروه موسیقی محلی آذری
«ساوالان» دوم، چهارم، هفتم و ۱۲ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۰ در برج آزادی اجرای برنامه خواهند داشت.
وی افزود: همچنین گروه های موسیقی محلی بوشهری «دولاب» پنجم تا ۱۲ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۰ و موسیقی محلی خراسان «کرمانج» نیز هشتم فروردین از ساعت ۱۷ تا ۲۰ برنامه هنری خود را اجرا خواهند کرد.
به گفته وی، اجرای گروه موسیقی محلی گیلان «مردوس» در ۱۰ فروردین از ساعت ۱۷ تا ۲۰ و گروه موسیقی و رقص چوب محلی الموت قزوین «کلیجه» سوم تا پنجم فروردین از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۰ نیز از دیگر برنامه های هنری طرح نورزگاه ۹۷ در مجموعه برج آزادی تهران است.
پایان، همچنین روزهای سوم، پنجم، ششم، هفتم، نهم و دهم فروردین نیز برنامه موسیقایی جذابی با حضور جمعی از خوانندگان محلی از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۰ در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی اجرا می شود.
رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی گفت: چهارم و ۱۲ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۰ برنامه کمدی ایستاده(استندآپ کمدی) توسط فرهاد منتصر و ۱۱فروردین نیز نمایش طنز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در این مجموعه اجرا می شود.
به گفته وی، مجموعه فرهنگی، هنری برج آزادی ۲ تا ۱۲ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۹ پذیرای عموم شهروندان و گردشگران نوروزی برج و بام این مجموعه است.
رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی، برگزاری نمایشگاه نقاشی و سفره هفت سین در نگارخانه آئینه، نمایشگاه های عکس «گذری بر معماری ایران» در نگارخانه اقوام، «تهران قدیم» در نگارخانه آسمان و عکاسخانه سنتی را از دیگر برنامه های ویژه نوروزی مجموعه برج آزادی عنوان کرد.
پایان افزود: برگزاری جشنواره و نمایشگاه سوغات و صنایع دستی طرح نوروزگاه ۹۷ همراه با مراسم آئینی اقوام، حاجی فیروز و کلاه مخملی ها از دیگر ویژه برنامه های مجموعه برج آزادی در ایام نوروز است.
به گفته وی، روزهای ششم، یازدهم و دوازدهم فروردین نیز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برنامه های ویژه ای برای کودکان و نوجوانان در مجموعه برج آزادی برگزار می شود.
پایان تصریح کرد: درهمین ارتباط امسال و در آستانه ایام نوروز، مجموعه برج آزادی پس از ۸ سال به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی شست و شو شد.
به گفته رییس مجموعه فرهنگی آزادی، این مجموعه ۲۸ اسفند تا اول فروردین ۹۷ به منظور آماده سازی فضاهای داخلی و خارجی تعطیل است.
به گزارش ایرنا، عملیات احداث مجموعه میدان و برج آزادی اوایل سال ۱۳۴۸ آغاز و در ۲۴ مهر ۱۳۵۰ به پایان رسید.
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی با ۵ هزار متر مربع مساحت دارای موزه، کتابخانه، نگارخانه و سالن برگزاری کنسرت و نمایش است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/۷۲۴۵**۱۶۲۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید