خانه / دسته‌بندی نشده / موسسان آموزشگاه های هنری کمک بلاعوض دریافت می کنند

موسسان آموزشگاه های هنری کمک بلاعوض دریافت می کنندبه گزارش ایرنا ، بهزاد مریدی روز چهارشنبه در همایش تجلیل از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه پاکدشت که در کانون شهدای این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: تصدی مطلق دولت در حوزه فرهنگ و هنر نتوانسته باعث رشد و بالندگی این بخش شود و لازم است تا بخش خصوصی با حمایت های همه جانبه مسئولان ، کارکردهای خود در حوزه فرهنگ را نیز نشان دهد.
وی افزود: نمونه بارز موفقیت بخش خصوصی را می توان در صنعت سینمای کشور مشاهده کرد، تا زمانی که سینما در اختیار دولت بود، این صنعت با شکست مواجه می شد ولی به محض ورود بخش خصوصی، شاهد رشد و درآمد زایی آن بودیم.
مریدی گفت: امروز در بسیاری از مناطق کشور ، حتی پاساژ ها را خراب می کنند و به جای آن سینما می سازند چرا که دیگر این صنعت باعث کسب درآمد می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: زمانی تأسیس آموزشگاه های هنری خصوصی حتی در تهران نیز توجیه نداشت ولی امروز بسیاری از آموزشگاه های هنرهای تجسمی و موسیقی با استقبال مردم مواجه شده و توانسته اند موفقیت های بسیاری را کسب کنند.
وی تأکید کرد: اگر حضور بخش خصوصی در عرصه فرهنگ تقویت شود ، بسیاری از حوزه های فرهنگ جامعه نیز تقویت شده و رشد پیدا می کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به برگزاری جشنواره های متعدد در سطح استان گفت: جامعه ، با پدیده جشنواره زدگی مواجه شده و انگار در برگزاری جشنواره های هنری با عناوینی نظیر چندمین دوره اجباری وجود دارد که این امر باعث شده تا کیفیت برگزاری، جای خود را به کمیت دهد.
به گفته وی، در برگزاری جشنواره های هنری باید کارهای قدرتمند ارائه شده و از عوامل اجرایی متخصص استفاده شود تا با زایش های فکر جدید ، شاهد رشد و ارتقاء فرهنگ جامعه باشیم.
مریدی با اشاره به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نویسندگان گفت: وزارت ارشاد ، با خرید کتب نویسندگان می تواند از آن ها حمایت کند ضمن آن که کمیته آثار فاخر وزارتخانه پس از بررسی آثار، تمامی هزینه های تولید یک اثر فاخر را نیز پرداخت می کند.
محمد قمی نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش با اشاره به تأثیرگذاری هنرمندان، نویسندگان و اصحاب رسانه در جامعه گفت: جامعه امروز ایران اسلامی به واسطه خون شهدا و درج حقایق از سوی نویسندگان به رشد و بالندگی رسیده است، جامعه هنرمندان و نویسندگان وظیفه دارند تا با بیان حقایق جامعه و خدمات نظام ، به خدمت رسانی بیشتر مسئولان به مردم کمک کنند.
در پایان این مراسم از هنرمندان ، نویسندگان و اصحاب رسانه پاکدشت تجلیل شد.
پاکدشت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا (ع) واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴//۱۳۴۸**۱۶۲۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید