خانه / دسته‌بندی نشده / مهندسی جنگ در نقطه بسیار جدی از جنگ و پیروزی های ما قرار دارد

مهندسی جنگ در نقطه بسیار جدی از جنگ و پیروزی های ما قرار داردبه گزارش ایرنا، سردارمحمد تقی عصار روز پنجشنبه در پانزدهمین هم اندیشی اساتید درس آشنایی با دفاع مقدس استان البرز که در سالن جلسات فرماندهی سپاه استان البرز برگزار شد، افزود: حوزه مهندسی جنگ علاوه بر نام سنگرسازان بی سنگر در غیرعملیات هم خانه به دوش بودند به طوریکه گاهی ساخت یک جاده دو ماه طول می کشید ولی کارشان را می کردند.
وی با بیان اینکه مهندسی جنگ یکی از زیبایی های جنگ بود، اظهار داشت: مهندسی درجنگ بسیار حائز اهمیت بود تا جاییکه قرارگاه مهندسی پل جنگ را داشتیم.
وی با اشاره به اهمیت مهندسی جنگ در عملیات ها، گفت: در طول دفاع مقدس عملیات های مشترک مهندسی را داشتیم که ارتش، سپاه، جهاد و اداره راه در آن مشارکت داشتند.
عصار گفت: اگر بخواهیم مهندسی جنگ را نادیده بگیریم شدنی نیست ولی این غفلت وجود دارد زیرا غیر از اینکه سنگرساز بی سنگر و خانه به دوش هستند اکنون نیز این بخش را در درس دفاع مقدس دانشگاهی فراموش می کنیم.
وی با بیان اینکه بزرگترین شرکت مهندسی ایران پس از جنگ تحمیلی توسط مسئولان مهندسی جنگ تاسیس شد، افزود: مهندسان جنگ در ایران و کشورهای دیگر کارهای ارزشمندی انجام داده اند بطوریکه اولین پل بتنی در تهران توسط آنان زده شد.
معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار کشور به فعالیت این مهندسان در بعد از جنگ اشاره کردو اظهار داشت: در بخش جمع آوری و خنثی سازی مین در مناطق عملیاتی دفاع مقدس کارهای بزرگی انجام گرفته است .
وی گفت: در کلاس های درس دانشگاهی که باید دانشجویان به مهندسی جنگ آشنا شوند .
۶۱۵۶ / ۶۱۵۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید